Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku

Piątek, 3 marca 2017, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku
Fot. organizatorzy
Lekarze wzrok nazywają królem zmysłów. Wyliczono, że ludzie odbierają za jego pomocą ponad 80 proc. informacji o otoczeniu.

Mimo to, Polacy o wzrok nie dbają – wg statystyk, co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty ! Najbliższe tygodnie to dobra okazja by to zmienić – w lutym w salonach optycznych w Wałbrzychu ruszyło Wielkie Badanie Wzroku.

Wskazania ekspertów są jasne i proste – wzrok powinien być badany co roku. Nawet w przypadku braku zdiagnozowanej wady. Zdarza się – i to wcale nie rzadko – że osoby przekonane, że widzą świetnie, dopiero w salonie optycznym, badane przez okulistę lub optometrystę, dowiadują się, że tak nie jest. Ludzie przyzwyczajają się do tego, jak widzą i często nie wiedzą, że mogą widzieć po prostu lepiej – ostrzej i wyraźniej.

O regularnych wizytach powinny pamiętać też osoby, które już teraz korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. Wady wzroku, potrafią się zmieniać, a najczęściej pogłębiać - nosząc cały czas te same szkła, można wzrokowi zaszkodzić, zamiast pomóc. Dodatkowo, mniejszy komfort patrzenia często prowadzi do uczucia zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zapalenia spojówek.

Lekarze i eksperci od lat przekonują, że warto raz w roku skontrolować wzrok. Dobre widzenie ułatwia codzienne życie – szybciej odnajdujemy się w przestrzeni i łatwiej przyswajamy informacje. Wzrok jest również fundamentem bezpieczeństwa, nie tylko zresztą dla kierowców.

Doskonałą okazją do odwiedzin specjalisty będzie zbliżająca się druga edycja ogólnopolskiej akcji Wielkie Badanie Wzroku. Do końca marca na wszystkich chętnych w salonach Vision Express w CH Auchan przy ul. H. Wieniawskiego 19 oraz w Galerii Victoria przy ul. 1 maja 64 czekać będą eksperci, którzy nie tylko zbadają ostrość widzenia, ale również doradzą, jak dbać o wzrok.

Więcej szczegółów oraz adresy salonów w innych miastach znaleźć można na www.WielkieBadanieWzroku.pl.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group