Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 5953
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych traci szansę być centrum pobytowym podczas Euro 2012

Wtorek, 11 maja 2010, 8:39
Aktualizacja: 14:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych traci szansę być centrum pobytowym podczas Euro 2012
Budowa Aqua–Zdroju opóźni się co najmniej o miesiąc
Fot. red
Ważą się losy, które miasta na Dolnym Śląsku będą stanowić tzw. centra pobytowe dla piłkarskich reprezentacji. Coraz mniejsze szanse na to wyróżnienie ma Wałbrzych.

UEFA zakwalifikowała wstępnie 15 miast na Dolnym Śląsku, które ubiegają się o miano centrum pobytowego. Wśród tych miast znalazł się m.in. Wałbrzych.

Największym atutem naszego miasta miało być Aqua-Zdrój. Jednak na razie nawet nie został rozstrzygnięty przetarg na budowę tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami, właśnie w tym miejscu mieliby mieszkać piłkarze podczas Euro 2012. Prawda jest jednak taka, że Aqua–Zdroju nie ma. Perspektywy, że powstanie szybko też się oddalają, a co za tym idzie szanse Wałbrzycha, by stać się centrum pobytowym maleją z dnia na dzień. Zresztą nieoficjalnie mówi się, że Wałbrzych praktycznie nie ma szans zostać zakwalifikowany do ścisłego finału. Ma to się stać już w czerwcu, a do tej pory Aqua-Zdrój nie powstanie.

Jak wynika z najnowszych informacji, budowa Aqua-Zdroju ma pochłonąć ponad 90 milionów zł. Inwestycja opóźni się o kilka miesięcy. Prace miały ruszyć w maju, ale tak się nie stało, bo dopiero w maju został ogłoszony nowy przetarg na wykonanie tych prac. Firma, która zajmie się budową Aqua-Zdroju, ma zostać wyłoniona do 10 czerwca, a roboty powinny ruszyć pełną parą w drugiej połowie czerwca. Zakończenie prac planowane jest na luty 2012 roku.

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group