Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych w Kijowie

Wiadomości: Wałbrzych/Kijów
Sobota, 20 października 2012, 8:42
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
W dniach 12–14 października w Kijowie odbyła się międzynarodowa wystawa rękodzieła "Złote Ręce Mistrzów”. Udział wystawie wzięła m.in. Ewa Kokoszka z Wałbrzycha.

- Byłam jedyną przedstawicielką z Polski no i Wałbrzycha – mówi Ewa Kokoszka. - Promowałam nasz kraj i nasze miasto. Prowadziłam warsztaty, jak i prezentowałam własny dorobek. Uczestniczyłam również w warsztatach prowadzonych przez Di van Niekerk z RPA (mistrzynię haftu wstążką, która dla nas jest największym autorytetem w tej dziedzinie).To ona poleciła mnie i mój dorobek organizatorom wystawy. Spotkania z mistrzami rękodzieła z wielu krajów to wielka uczta duchowa.

Jak wspomina Ewa Kokoszka, najpiękniejsze chwile spędzone w Kijowie to spotkania z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. Babcie przyprowadzały wnuki, aby wałbrzyszanka nauczyła je haftu i porozmawiała z nimi po polsku. W nagrodę otrzymywały baloniki, długopisy i foldery o Wałbrzychu.

- Zwiedzający mieli zawsze jedną prośbę. Proszę mówić po polsku, bo tak dawno z nikim nie rozmawiałam w ojczystym języku.....- wspomina pobyt w Kijowie Ewa Kokoszka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group