Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3639
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych walczy z plastikiem

Sobota, 9 stycznia 2021, 9:44
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych walczy z plastikiem
Fot. UM Wałbrzych
– Jako pierwsi w Polsce w marcu 2019 wprowadziliśmy całkowity zakaz używania w instytucjach miejskich jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców z plastiku. Nie o popularność nam chodziło, nie o wygrany wyścig, lecz niezwłoczne podjęcie walki z rujnującym środowisko zagrożeniem – tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Na terenie całej Unii Europejskiej wchodzi w życie zakaz wprowadzania na rynek jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych. Plastikowe słomki, naczynia jednorazowego użytku i niektóre rodzaje pojemników na żywność i napoje – takie produkty znikną z półek sklepowych na terenie UE najpóźniej 3 lipca 2021 roku.

Wałbrzych jako pierwszy w Polsce, w marcu 2019, wprowadził całkowity zakaz używania w instytucjach miejskich jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców z plastiku. Przykładem jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury, który z powodzeniem włączył się do akcji. Największym wyzwaniem były majowe Dni Wałbrzycha w 2019 roku. Do dziś każde wydarzenie organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury, niezależnie czy jest to duża impreza plenerowa czy kameralne spotkanie, np. wernisaż, wolne jest od plastiku. WOK nie używa też na co dzień plastikowych worków na odpady, tylko BIO. Plakaty, afisze, pisma są drukowane na papierze makulaturowym. Do zajęć rękodzielniczych instytucja wykorzystuje materiały z recyklingu, ucząc tym samym dbania o ekologię.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
10
38%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
9
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group