• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Godz. 5:13
  • Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, Justyny
  • Czytających: 2840
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzych z WOŚP–em

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 stycznia 2019, 8:37
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa w sprawie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to już 27 finał. W ciągu 11 ostatnich lat wałbrzyszanie ofiarowali Fundacji Jurka Owsiaka milion złotych.

W tegorocznym finale 225 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do zapieczętowanych puszek.
- Każdy wolontariusz będzie miał identyfikator z hologramem i specjalnym numerem 1233, który symbolizuje numer wałbrzyskiego sztabu. Puszka jest zabezpieczona czterema banderolami – tłumaczyła Dorota Kurzańska

Tradycją stało się już, że wolontariuszem numer jeden będzie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Wolontariuszem jestem już od dawna. Dziś mamy już 27 edycję. Podobnie jak w zeszłym roku, będę kwestował z córką – mówił prezydent, który jednocześnie zaznaczył, że coraz częściej odnosi wrażenie, że sprzętu jest stosunkowo dużo, ale zaczyna brakować wykwalifikowanego personelu, który byłby w stanie nowy sprzęt efektywnie wykorzystać.

Standardowo już o bezpieczeństwo zadba Straż Miejska, która wzmoże działalność w miejscach kwesty oraz dopilnuje przeliczenia i transportu zebranych pieniędzy, które już od poniedziałku zbierane są w kilku punktach miasta (m. in. Dagrasso, Szkoła Języków Conversa, Faurecia).

Wałbrzyskie zespoły sportowe przygotowały specjalny mecz, w którym kibice zmierzą się ze swoimi boiskowymi idolami. Na parkiecie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów zobaczymy piłkarzy, piłkarki, koszykarzy, futbolistów amerykańskich oraz siatkarzy i siatkarki. Imprezę poprowadzi Sportowy Wałbrzych. Zabawę z parkietu poprowadzi Piotr Walkowiak. WOŚP na sportowo w sobotę 12 stycznia od godziny 15:00.

Wielki Finał to oczywiście wiele imprez towarzyszących. Wśród nich znajdziemy przedstawienie teatralne Ale Bajzel. Za wrzut do puszki zwiedzimy Muzeum Porcelany i weźmiemy udział w badaniach w Przychodni Zdrowia na Piaskowej Górze. W Starej Kopalni organizatorzy przygotują kilka stref zabaw. Dmuchane balony, malowanie twarzy, tyroska. Atrakcją samą w sobie będą również warsztaty z robotyki dla dzieci.
- W budynku B79 przygotowaliśmy miejsce dla dzieci w różnym wieku. Starsi w wieku 7-12 lat mogą zapisać się na warsztaty z robotyki. W ich trakcie uczestnicy sami zaprojektują, zmontują i zaprogramują roboty, którymi później będą mogli się pobawić. Dla młodszych pociech przygotowaliśmy zestaw tysiąca klocków duplo, z których złożymy także elektroniczny pociąg – zachęcała wszystkich do zabawy Joanna Kaszuba.

W sali nr 8 od godziny 15.00 rozpoczną się koncerty i licytację. Całość zakończy się o godzinie 20:00. Tym razem jednak światełko do nieba będzie wyeksponowane przez tancerzy ognia grupy IMPULS.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wolontariusz 10-01-2019 9:29
Widok pana radnego Jacka raczej odstrasza a nie zachęca do datków.
~j23 10-01-2019 10:37
Proponuję aby radni przekazali na orkiestrę swoje diety
~v7 10-01-2019 10:46
Przez 11 lat zostało zebrane 1mln zł, to teraz niech ratusz poda kwotę, ile zł zostało wydane z budżetu na organizację WOŚP, jak bilans na minusie, jak przykro, że biedne miasto musi dotować gościa która ma ponad 40mln na koncie, siema przyjedźcie na woodstock, hare kryszna, mrówka cała, złoty melon, tabasco, by żyło się lepiej, wpłacajcie też na Kijowskiego, to bardzo porządny i uczciwy człowiek.
~ekonom 10-01-2019 13:26
Oto kawałek uzasadnienia wyroku w sprawie sądowej w której brał udział Owsiak: ,,Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania J. O. (1) jako prezesa fundacji i spółki (...), deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia J. O. (1), iż w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał D. P.), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono. Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu P. W., sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy wykorzystaniu firmy (...) i (...), przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do J. O. (1)." pełna treść: https://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155010250001006_II_K_000358_2013_Uz_2014-09-29_001 Kiedy w końcu WOŚP okaże pełne rozliczenie a nie pierdoły dla naiwnych ze swojego portalu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group