Wałbrzych: Wałbrzyscy karatecy widoczni na matach

Wtorek, 31 października 2017, 13:13
Aktualizacja: 13:16
Udany wyjazd do Kielc Wałbrzyskich Karateków UKKS OBI.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha wzięli udział w turnieju Koronea Cup. Turniej organizowany był w ramach II Świętokrzyskiej Ligi Karate w konkurencji Kumite – walki, na której stawiło się 167 zawodników z klubów z całej Polski. Do Kielc pojechała trzyosobowa reprezentacja klubu wraz z trenerami i wszyscy uplasowali się w ścisłej czołówce zawodów zajmując medalowe miejsca. Na najwyższym stopniu podium rywalizację w swojej kategorii ukończyła 10-letnia Julia Obuchowska, która startowała w kategorii dziewcząt 10-11 lat +40 kg. Dominik Obuchowski (14 lat) startujący w kategorii 14-15 lat +60 kg oraz Kuba Nowak (lat 13) kategoria 12-13 lat +55 kg zajęli miejsca trzecie. Walki we wszystkich kategoriach były bardzo wymagające i stały na bardzo wysokim poziomie.

Trenerem i sędzią na zawodach był Sensei Tomasz Obuchowski, a trenerem i kierownikiem ekipy była Sempai Agnieszka Obuchowska.