Czytających: 4533

Kraj: Wałbrzyscy motocrossowcy Mistrzami Polski w sezonie 2012

Piątek, 26 października 2012, 16:35
Aktualizacja: 16:36
Aż 8 tytułów mistrzowskich wywalczyli młodzi zawodnicy WSM Chełmiec rywalizujący w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej w Cross Country w sezonie 2012, w tym: 6 tytułów indywidualnych i 2 tytuły drużynowych, a Wałbrzych po raz pierwszy w historii został II V–ce Mistrzem w motocrossowym cross country.

Takiego udanego sezonu nikt się nie spodziewał. Do rywalizacji stanęło łącznie 55 klubów i ponad 300 zawodników. Dla wychowanków WSM Chełmiec był to pierwszy sezon, w którym startowali we wszystkich rundach rozgrywek. Rywalizacja była bardzo trudna, zwłaszcza, że znaczna większość zawodów odbywała się na torach piaszczystych, na których nasi zawodnicy nie mieli wystarczającego doświadczenia. Jednak ciężka praca oraz treningi na piaszczystym poligonie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, zaowocowały na tyle, że w połowie sezonu po rundzie na plaży w Mielnie nasi zawodnicy zaczęli liczyć się w walce o tytuły mistrzowskie.

Uroczyste zakończenie sezonu połączone z ostatnimi w tym sezonie zawodami motocrossowymi odbyło się w na torze motocrossowym w Nekli – warto dodać, że tor ten posiada 30-letnią tradycję. Gościem specjalnym i jednocześnie zawodnikiem, który wziął udział w zawodach na torze w Nekli, był Mistrz Świata na żużlu – Tomasz Gollob, który przyozdobił kaski naszych zawodników swoim autografem.
Wieczorem po zawodach w restauracji niedaleko toru odbył się uroczysty bankiet, w którym udział wzięli dekorowani zawodnicy, władze klubów, trenerzy, sponsorzy i przedstawiciele lokalnych władz i powiatu.

Dla nas najważniejsza była klasa młodzik i junior, która została całkowicie zdominowana przez naszych wychowanków - wszystkie tytuły mistrzowskie i v-ce mistrzowskie, jakie były do zdobycia, zdobyli właśnie zawodnicy WSM Chełmiec. Podium wyglądało niesamowicie – całe było wypełnione zawodnikami w jednolitych wałbrzyskich koszulkach klubowych. Wyczyn, jakiego dokonali młodzi adepci tego sportu, wzbudził wielki podziw i lekka konsternację – zwłaszcza u gestora strefy i organizatorów. Trzeba zaznaczyć, że nasz klub ma młodziutką tradycję w tego tupu sportach.

Mistrzem Polski Strefy Zachodniej 2012 w klasie Junior 15-19 lat został Paweł Bocheński WSM Chełmiec, V-ce Mistrzem Bartek Szutowski WSM Chełmiec, a II V-ce Mistrzem Sebastian Krawczyk WSM Chełmiec.

W klasie Młodzik – 10-14 lat, Mistrzem Polski Strefy Zachodniej został Kacper Borkowski WSM Chełmiec, V-ce Mistrzem Daniel Iwanik WSM Chełmiec, a II V-ce Mistrzem Filip Fornalski WSM Chełmiec.

Miła niespodzianka czekała na nas na końcu, ponieważ wyniki klasyfikacji klubowych były trzymane w tajemnicy, aż do momentu wręczenie pucharów. Wielkim zaskoczeniem dla nas i dla przedstawicieli innych klubów było zdobycie przez WSM Chełmiec 3. miejsca i tytułu II V-ce Mistrza Polski Strefy Zachodniej w Cross Country. W tym roku nasz klub obchodził 2-lecie i tym samym Wałbrzyskie
Stowarzyszenie Motosportu zostało najmłodszym klubem w historii polskich sportów motorowych, który wywalczył tytuł mistrzowski.

Dodać należy, że tuż za Wałbrzychem na czwartym miejscu uplasowała się Unia Poznań – która obchodziła 100-lecie swojego istnienia, a na I i II miejscu znalazły się również kluby z kilkudziesięcioletnimi tradycjami: Piła i Oborniki. Tym bardziej cieszył nas widok na podium prezesa WSM Chełmiec Pawła Isańskiego, który odbierał z rąk burmistrz Nekli historyczny dla nas wszystkich puchar.

Prezes WSM Chełmiec wychodził do dekoracji jeszcze raz. Okazało się bowiem, że wałbrzyski klub wywalczył dla okręgu wrocławskiego tytuł V-ce Mistrza Polski w sezonie 2012. Tym wyczynem byli zaskoczeni przede wszystkim przedstawiciele okręgów, w których motocross jest od zawsze.

Szczegółowe wyniki:

Klasa Junior 15-19 lat:

1. miejsce Paweł Bocheński WSM Chełmiec – 430 pkt.
2. miejsce Bartek Szutowski WSM Chełmiec – 404 pkt.
3. miejsce Sebastian Krawczyk WSM Chełmiec – 402 pkt.
4. miejsce Kamil Wojtyniak MK Oborniki – 368 pkt.
5. miejsce Andrzej Szlacheta WSM Chełmiec – 178 pkt.

Klasa Młodzik 10-14 lat:

1. miejsce Kacper Borkowski WSM Chełmiec – 230 pkt.
2. miejsce Daniel Iwanik WSM Chełmiec – 216 pkt.
3. miejsce Filip Fornalski WSM Chełmiec – 160 pkt.
4. miejsce Adam Kowalski WSM Chełmiec – 158 pkt.
5. miejsce Tomasz Chodzicki MK Siedlęcin – 150 pkt.

Klasyfikacja klubowa (55 sklasyfikowanych klubów):

1. miejsce ATV Piła – 6010 pkt.
2. miejsce Motoklub Oborniki – 3923 pkt.
3. miejsce WSM Chełmiec – 2340 pkt.
4. miejsce Unia Poznań – 1252 pkt.
5. miejsce KM Szczecin – 1192 pkt.

Jednocześnie Zarząd WSM Chełmiec dziękuje zawodnikom za tak wspaniałe wyniki i wolę walki oraz sponsorom, którzy okazali zaufanie i wsparli klub, a bez których zdobycie tylu tytułów mistrzowskich byłoby niemożliwe.