Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3154
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy uczniowie na wycieczce w Myśliborzu

Niedziela, 17 marca 2019, 9:56
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy uczniowie na wycieczce w Myśliborzu
Fot. użyczone
W lutym uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu byli na niesamowitej wycieczce edukacyjnej w Myśliborzu.

Ośrodek edukacyjny Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu (powiat Jawor, województwo dolnośląskie), położony jest na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy". Choć to niedaleko, miejsce jest urzekające! To nie tylko malowniczo położone miejsce, bezpieczne, ale też niezwykle ciekawe dla wszystkich głodnych wiedzy. A takimi są uczniowie ZSP 5.

Na wycieczkę pojechała grupa gimnazjalistów i uczniowie drugiej klasy. Bardzo odległe grupy pod względem wiekowym, jednak w niczym to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie – uczniowie wzajemnie sobie pomagali, wspierali się , a starsi opiekowali się młodszymi. Zajęcia edukacyjne zostały dostosowane do możliwości wiekowych uczestników. Podzieleni na grupy uczniowie brali udział w bardzo ciekawych warsztatach.
Drugoklasiści własnoręcznie wykonali papier czerpany, świeczki z wosku, mydełka glicerynowe i eksperymentowali z erupcją wulkanów - oczywiście wywołaną sztucznie pod opieką odpowiedzialnej pani prowadzącej zajęcia. Maluchy segregowały też śmieci, odwiedziły na terenie ośrodka cmentarzysko odpadów .

Starsi uczestnicy wycieczki w pierwszym dniu brali udział w zajęciach laboratoryjnych i między innymi też robili mydło. W drugim dniu zaproszono ich na warsztaty… tkactwa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group