Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyska Elektra Travel upadła

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 lipca 2012, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: red
Fot. PAW
Jak donosi portal wyborcza.pl, wałbrzyskie biuro podróży Elektra Travel złożyło w poniedziałek w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim oświadczenie o niewypłacalności.

Kryzys biur podroży pogłębia się. Niemal codziennie docierają do nas informacje o kolejnych biurach podroży, które ogłaszają swoją upadłość. Nie inaczej jest w przypadku biura podróży Elektra Travel z Wałbrzycha.

Portal wyborcza pl. pisze: „Jak poinformowała PAP Anna Czujko z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, uruchomiona została już procedura związana ze zwrotem wpłat na niezrealizowane imprezy turystyczne”.

Jak informuje wyborcza.pl, pieniądze na poczet organizowanych wycieczek autokarowych do Grecji wpłaciło ok. 50 osób.
- Gwarancja ubezpieczeniowa wynosi 30 tys. zł, a średni koszt wykupionych wycieczek to ok. 850 zł. Może się okazać, że pieniędzy nie wystarczy na 100 procentowe zwroty. Jeśli tak się stanie, to wówczas zostaną one rozdzielone proporcjonalnie wobec wszystkich poszkodowanych, chyba że ubezpieczyciel zdecyduje się pokryć brakującą kwotę - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Wydziału Turystyki w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Wojciech Biliński.

Poszkodowani klienci mogą składać roszczenia do 23 czerwca 2013 r. Gwarancją objęte są umowy podpisane w okresie od 24 czerwca 2011 r. do 23 czerwca 2012 r. Formularz zgłoszenia szkody dostępny jest na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wypełnione formularze wraz z wymaganymi załącznikami należy wysyłać na adres Wydziału Turystyki urzędu marszałkowskiego, ul. Ostrowskiego 7, 53-238 Wrocław.

Jak tłumaczy Wojciech Biliński, Elektra Travel to biuro podróży prowadzone przez jedną osobę i stąd niewielka liczb poszkodowanych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group