Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyska Grupa Artystyczna na Brave Kids w Gruzji

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 9:43
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Fot. użyczone
Barwna parada w pociągu, 31 dzieci z różnych stron świata, niezwykłe pokazy i zajęcia z instruktorką z Polski – tak wygląda Brave Kids 2017 w Gruzji.

W gruzińskiej edycji projektu Brave Kids uczestniczą m.in. młodzi tancerze z grupy Dance Effort z Krakowa, cztery utalentowane dziewczynki z Wałbrzyskiej Szkoły Talentów. Przyjadą tam również muzycy z grupy Ukuleles for Peace z Izraela, młode aktorki z kilku irańskich miast skupionych wokół organizacji Donya Children Research Insitute oraz członkowie dwóch lokalnych gruzińskich zespołów wokalno-tanecznych: Zarzma i Szewardeni.

W planie wydarzeń jest m.in. pierwsza w historii parada Brave Kids, która odbędzie się w pociągu. Dzieci w swoich tradycyjnych strojach, z instrumentami przejadą historyczną trasą pociągiem Kukushka (kukułka) łączącą Bakuriani z Bordżomi. Następnie zaprezentują swoje talenty i tradycje spacerując w barwnym korowodzie ulicami miasta Bordżomi. Z kolei Finałowy Spektakl Brave Kids zaplanowano na 28 sierpnia w Teatrze w Achalciche.

W ciągu dziesięciu dni dzieci i młodzież będą wymieniać się swoimi umiejętnościami i kulturami pod okiem dwóch instruktorek artystycznych – Mary Sadowskiej z Polski i Liako Gogidze z Gruzji. Mary Sadowska to doświadczona instruktorka Brave Kids, związana z projektem od trzech lat. W 2016 roku brała udział w jego pilotażowej edycji w Gruzji. Była także współreżyserem najważniejszych wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Z kolei Liako Gogidze to na co dzień aktorka w teatrze w Achalciche, która posiada doświadczenie w prowadzeniu międzykulturowych projektów młodzieżowych.

Głównym organizatorem projektu Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” z Wrocławia, a w Gruzji orgaznizowany jest przy współudziale Tsiry Meskhishvili i organizacji Toleranti z Achalciche, która zajmuje się tym już po raz drugi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group