Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 4951
Zalogowanych: 6

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyski policjant reprezentował nasze miasto i wystartował w „Biegu 7 Dolin” na dystansie 100 km

Czwartek, 13 września 2018, 12:03
W minioną sobotę wałbrzyski policjant asp. szt. Grzegorz Karwacki wystartował w zorganizowanym w Krynicy–Zdroju w w województwie małopolskim ultramaratonie.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dystans 100 km pokonał w czasie 16:19:27.

Zawodnicy wystartowali 9 września o godzinie 3.00 w nocy. Trasa przygotowana została po Beskidzie Sądeckim. Były liczne długie podbiegi oraz zbiegi o łącznych przewyższeniach +3970m / -3980m. To więc nie lada wyczyn przygotować się do startu na takim dystansie i ukończyć go w określonym przez organizatora limicie czasu. Tym razem wyznaczony on był na 17 godzin.

Najlepsi finiszowali już po 9 godzinach. Na 479 sklasyfikowanych w ultramaratonie zawodników asp. szt. Grzegorz Karwacki uplasował się na 389. miejscu z czasem 16:19:27, a w kategorii Masters M-45 był 48. 152 osoby nie wytrzymały trudów trasy i nie dotarły do mety.

Warto dodać, że asp. szt. Grzegorz Karwacki był jedynym wałbrzyskim biegaczem zgłoszonym do zawodów, który stanął na starcie w Krynicy-Zdroju na dystansie 100 km. W zeszłym roku ukończył pełny dystans Ironman Challenge Poznań Triathlon na dystansie 226 km.