Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Wałbrzyskie Bocce" po raz szósty

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 października 2017, 16:55
Aktualizacja: 17:00
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego odbyła się VI edycja turnieju "Wałbrzyskie Bocce", skierowanego do osób niepełnosprawnych intelektualnie, organizowanego cyklicznie przez Fundację "Zielone Wzgórze".

W turnieju, którego otwarcia dokonali Monika Wybraniec - Prezes Zarządu Fundacji "Zielone Wzgórze" i Roman Ludwiczuk - założyciel Fundacji, udział wzięło 8 drużyn z ośrodków w Wałbrzychu, Świebodzicach, Kamiennej Górze i Jaskulinie. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina, II miejsce drużyna Stowarzyszenia Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic a miejsce III drużyna Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałbrzychu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki.

Bocce to gra podobna i związana ściśle z petanque. Zasady bocce przypominają zasady gry w bule - generalnie chodzi o to, aby za pomocą rzutu umieścić swoje duże kule jak najbliżej małej, wspólnej dla wszystkich graczy kulki, znajdującej się na boisku o średnich wymiarach 24 na 3 metry. Ilość dużych kul, zlokalizowanych bliżej małej kulki niż kule przeciwników daje sumę punktów w danej partii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group