Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3236
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyskie Hospicjum wsparte przez anielskie serca

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 10:43
Aktualizacja: 10:44
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Wałbrzyskie Hospicjum w czasie swojego istnienia wsparło 1425 chorych. Dzięki wsparciu finansowemu dobroczyńców oraz nieocenionej pomocy wolontariuszy, funkcjonuje na poziomie zapewniającym godne oraz miłe warunki ciężko chorym pacjentom i ich rodzinom.

Szlachetny jest każdy rodzaj pomocy. Tym razem przyszedł czas na Bal Charytatywny, który odbył się w sobotę w Hotelu Maria. Bal odbył się pod hasłem „Zostań naszym Aniołem” i połączono go z aukcją przedmiotów na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Do licytacji wystawione zostały m.in. pióro prezydent Bronisława Komorowskiego, obraz podarowany przez Minister Sportu – Joannę Muchę, plakaty i koszulki promujące film „Stawka większa niż śmierć” od reżysera filmu Patryka Vegi, czy rękawice, w których tytuł Rajdowego Mistrza Polski w 2011 roku wywalczył Kajetan Kajetanowicz.

Na uroczystości, której przewodziła Henryka Kowalczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, obecni byli m.in. prezydent Roman Szełemej, biskup Ignacy Dec, posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Cały dochód z aukcji przeznaczony został na potrzeby wałbrzyskiego Hospicjum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group