Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Wtorek, 6 grudnia 2016, 13:55
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu odbyły się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którego hasło w tym roku brzmi: "Niepełnosprawność nie jest barierą".

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - święto ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów tego święta jest ukazanie społeczeństwu z jakimi problemami spotykają się osoby niepełnosprawne, wskazanie barier architektonicznych, z jakimi osoby niepełnosprawne muszą się zmagać, oraz zwiększenie świadomości społecznej w obszarze korzyści płynących z faktu integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

We wczorajszej uroczystości w Zespole Szkół nr 4 udział wzięli: Katarzyna Izabela Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, Zygmunt Nowaczyk - wiceprezydent Wałbrzycha, Janina Turicka - Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych UM w Wałbrzychu i Grzegorz Dzik - Prezes Zarządu Impel S.A. Uroczystość prowadził Bogusław Kuta - dyrektor ZS4, który podkreślał konieczność integracji osób z niepełnosprawnością z osobami w pełni sprawnymi, oraz dziękował przybyłym gościom za udzielone wsparcie, dzięki któremu w ZS4 pojawiło się między innymi specjalne łóżko rehabilitacyjne. W ramach uroczystości uczniowie ZS4 zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group