Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie poetki nagrodzone

Wtorek, 16 grudnia 2014, 6:00
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2014, 10:31
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Wałbrzyskie poetki nagrodzone
Fot. Katarzyna Szwarc
Sobotniego wieczora w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu poetyckiego im. Mariana Jachimowicza.

Konkurs ten jest kontynuacją konkursów poetyckich „O Lampkę Górniczą” i organizowany jest przez stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Wałbrzych oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Honorowym patronatem objął go prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej, a patronatem specjalnym – posłanki na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Przy przyciemnionych światłach i nastrojowej muzyce zaprezentowano wyróżnione teksty. Oprawie towarzyszyły też prezentacje multimedialne, wyświetlane za pomocą rzutnika. Głównym tematem poematów był Wałbrzych oraz jego mieszkańcy. Nie zabrakło jednak odniesień do popkultury – jeden z wierszy nawiązywał do postaci powieści J. R. R. Tolkiena - „Władca Pierścieni”, której bohaterowie zamieszkali w naszym mieście.

Laureatkami konkursu zostały Wiesława Raczkiewicz i Justyna Nawrocka. W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceprezydent Wałbrzycha - Zygmunt Nowaczyk, posłanka na Sejm RP - Agnieszka Kołacz–Leszczyńska, aktorka i lalkarka Teatru Lalki i Aktora – Barbara Ziółkowska oraz wałbrzyscy górnicy.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group