Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyskie schronisko gotowe na zimę

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 listopada 2009, 0:10
Aktualizacja: Czwartek, 26 listopada 2009, 17:55
Autor: EG
Fot. EG
W schronisku dla bezdomnych zwierząt trwa systematyczna akcja szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Psy są od razu czipowane, co pozwala na ich identyfikację.

- Psy w schronisku są w bardzo dobrej kondycji. Poza tym, że mamy ich zbyt dużo, innych problemów nie mamy – mówi dr Jolanta Ciświcka–Piwowarczyk z lecznicy dla zwierząt przy ul. Wysockiego. Ta przychodnia stale współpracuje z wałbrzyskim schroniskiem dla psów.

Dzisiaj zaszczepionych i zaczipowanych zostało 12 psów. Każdy schroniskowy lokator ma też swój numerek na obroży i wpis do książki rejestracyjnej.

- Psy w ocieplonych budach i osłoniętych boksach dobrze znoszą zimę – mówi dr Ciświcka. – Wszystkie budy mają podwójne ściany, wewnątrz są wyłożone słomą. Boksy są po bokach osłonięte płytami przed wiatrem. Gdyby był duży mróz, osłonimy płytami także furtki do boksów – mówi kierownik schroniska Irena Nowak.

Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt jest bardzo przepełnione. – Do tego stopnia, że nie powinniśmy już przyjąć żadnego psa. Stale jednak ludzie podrzucają nam psy dorosłe i szczeniaki. Przerzucają je jak worek ze śmieciami przez płot – mówi Irena Nowak.

Takie zwierzęta są teraz w szczeniakarni. Są tu cztery młodziutkie psy, dwa z nich zostały wrzucone przez ogrodzenie ostatniej nocy, dwa inne kilka dni wcześniej. To piękne miłe psiaki. Jeszcze nie straciły wiary w człowieka. Jeszcze można je zabrać i przysposobić.

Najważniejszą sprawą jest sterylizacja zwierząt, by nie rozmnażały się w niekontrolowany sposób. Schroniskowe psy są kastrowane, suczki sterylizowane. Psa ze schroniska można dostać za darmo. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wałbrzyscy radni zdecydowali też o odstąpienie od pobierania podatku za psa.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group