Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2261
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyszanie na Matterhorn

Wiadomości: Świat
Środa, 28 sierpnia 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Tegoroczne plany wałbrzyskich alpinistów skierowały ich w sierpniu do Szwajcarii. Mieszkańcy regionu Wałbrzycha: Roman Głód, Dariusz Tęcza i Rafał Urbański 16 sierpnia zdobyli szczyt określany w przewodnikach jako najtrudniejszy spośród klasycznych dróg w Alpach. Matterhorn (4478) jest szóstą pod względem wysokości górą w Alpach, ale zdobytą po raz pierwszy bardzo późno, ze względu na odstraszającą drogę.

Po długiej i męczącej wspinaczce na szczyt musieli jeszcze zjechać na linach w dół. Na wąziutkiej grani trudnego szczytu spędzili aż 20 minut. Trójkowy zespół poruszał się wolniej niż przewodnicy z klientami, tworzący sprawne pary. Zmęczonych na wysokości 3750 zastała noc.

- Ciemność w skałach nad przepaścią była wyjątkowym przeżyciem, które skończyło się bez żadnych strat tylko dzięki dobrej pogodzie i wzajemnemu wsparciu. W tę gwieździstą noc temperatura spadła zaledwie do -5, a my, lekko drżąc z zimna i niewygody wciąż patrzyliśmy na nasz ukochany masyw Monte Rosa –mówi jeden z uczestników szalonego wypadu.

Przepiękny Matterhorn trzymał śmiałków w swojej grani aż 30 godzin, po których szczęśliwie wrócili do schroniska Hornli. Jak twierdzą, wakacje 2013 na długo pozostaną w ich pamięci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group