Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1700
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanie prezentowali swoje talenty

Piątek, 29 kwietnia 2011, 7:11
Aktualizacja: 7:14
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyszanie prezentowali swoje talenty
Fot. Sławomir Pawlik
Przez całe czwartkowe popołudnie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury swoje mniejsze i większe talenty w różnych dziedzinach prezentowali mieszkańcy naszego miasta.

W ciągu pierwszych dwóch godzin zaprezentowało się szesnaście osób. Prezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i sportowe: - To druga eliminacja konkursu „Wałbrzych – mam talent”. Wcześniej swoje talenty prezentowali studenci. Dzisiaj poziom jest dość wysoki. Przeważają śpiewacy, ale są także tancerze i chłopak prezentujący Freestyle Football. Jesteśmy na półmetku dzisiejszych przesłuchań. Do tej pory zaprezentowało się szesnaście osób. W tej grupie na pewno znajdą się osoby, które będą miały szansę powalczyć w finale o główne nagrody. Finał odbędzie się w czerwcu – zapowiedziała Joanna Kakuba, juror i kierownik impresariatu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Jednym z uczestników konkursu był Krzysztof Siembab, który zachwycił wszystkich swoja sprawnością w wykonywaniu trików piłkarskich: - Trenuję Freestyle Football już trzy i pół roku. Wcześniej trenowałem koszykówkę, ale od samej gry bardziej interesowały mnie triki. Kiedyś znalazłem stronę internetową poświęconą tej dyscyplinie. Były tam filmy instruktażowe. Spodobało mi się i zacząłem ćwiczyć. W Wałbrzychu jestem sam, nie ma chłopaków trenujących regularnie, choć Polacy zaliczają się do czołówki europejskiej. Jak na razie moim największym sukcesem był udział w finale turnieju „Red Bull Freestyle”, a kwalifikowało się tylko szesnastu zawodników z całej Polski. Jestem też sędzią i w lipcu będę sędziować w dużych zawodach ogólnopolskich w Żarkowie koło Jarocina – opowiadał Krzysiek. Przyznał też, że w zimie nie bardzo jest gdzie trenować, bo w mieszkaniu wielu rzeczy nie da się zrobić.

Jest pewna szansa, że od września znajdzie swoje miejsce w WOK-u, gdzie mógłby poprowadzić zajęcia z adeptami Freestyle Football, a także podnosić swoje umiejętności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group