Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyszanie wzięli udział w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 maja 2012, 12:13
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Fot. red
To już trzecia edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którą zapoczątkowała wrocławska dziennikarka Grażyna Orłowska–Sondej.

Patronuje jej Kuratorium Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu jest Telewizja Wrocław. Do przedsięwzięcia włączyło się kilkaset szkół z terenu Dolnego Śląska. Przez kilka miesięcy uczniowie z 17 wałbrzyskich placówek zbierali złotówki na ratowanie nekropolii na Wschodzie.

W związku z zakończeniem akcji 14 maja w wałbrzyskim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu, na które zostali zaproszeni dyrektorzy i opiekunowie ze szkół, które czynnie brały udział w akcji.
Dyrektorzy szkół otrzymali z rąk zastępcy prezydenta miasta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka uroczyste podziękowania za inicjatywę, udzielanie niecodziennej lekcji patriotyzmu i aktywność w pracy nad zachowaniem tożsamości i pamięci o przodkach pochowanych na kresach.

Uroczyste podsumowanie finału akcji, które odbędzie się 18 maja o godzinie 14.00 na wrocławskim rynku rozpocznie honorowa defilada pocztów sztandarowych szkół, które biorą udział w przedsięwzięciu. Będą podziękowania od organizatorów i wielka manifestacja patriotyzmu i przywiązania do tradycji.

Ponad 300 uczniów przygotowuje się do wakacyjnego wyjazdu na kresy. Wśród nich jest 12-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 4 w Wałbrzychu. Na ratunek czeka kilkadziesiąt polskich cmentarzy na dzisiejszej Ukrainie, zaniedbanych i zrujnowanych. Lipcowy pobyt młodzieży z pewnością pozwoli przywrócić im godność. Młodzież wałbrzyska porządkować będzie nekropolie w okolicach Borysławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group