Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 2922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Wałbrzyszanin na mistrzostwach

Czwartek, 14 listopada 2019, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: PAW
Europa: Wałbrzyszanin na mistrzostwach
Fot. organizatorzy
W sobotę rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Curlingu, gdzie nasz kraj będzie reprezentowany przez drużynę Sopot Curling Team – Jasiecki wśród mężczyzn z Wałbrzyszaninem Bartoszem Łobazą w składzie oraz AZS Gliwice Team Pluta wśród kobiet. W turnieju rozgrywanym w dniach 16–23 listopada obie nasze reprezentację wystąpią w Dywizji B. Męska drużyna w zeszły weekend zajęła drugie miejscu w turnieju zaliczanym do prestiżowego cyklu World Curling Tour, co może wieścić duże emocje.

W dniach 7-10 listopada w Czeskiej Pradze rozgrywany był turniej cyklu World Curling Tour Prague Classic 2019. W zeszłej edycji drużyna Sopot Curling Team – Jasiecki zajęła drugie miejsce, ale w tym roku turniej wydawał się mocniej obsadzony niż w roku poprzednim. Drużyna z Polski pierwszy mecz przegrała minimalnie ze szkocką drużyną dowodzącą przez Carsona, ale kolejne mecze grupowe padły już jej łupem (kolejno z Bystrovem, Kubeską oraz Karelem Klimą). W ćwierćfinale przeciwnikami była reprezentacja Czech, która jest jednym z faworytów do awansu w nadchodzących Mistrzostwach Europy Dywizji B. Po bardzo zaciętym meczu to drużyna z Sopotu okazała się lepsza i pożegnała ostatnią czeską drużynę w tym turnieju. W półfinale drużyna Borysa Jasieckiego miała okazję do rewanżu za pierwszy mecz i z tej okazji skorzystała pokonując drużynę Carsona. Naprzeciwko Polaków w finale zagrała drużyna, która w 2018 roku zdobyła srebro mistrzostw świata juniorów i z sukcesami rywalizuje w największych turniejach na świecie – Team Whyte. Mecz toczył się do ostatniego zagrania i to jednak drużyna z ojczyzny curlingu okazała się lepsza.

Wynik drużyny z Sopotu może napawać optymizmem przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Dywizji B. Będzie to już 4 czempionat starego kontynentu dla drużyny z Sopot Curling Club Wa ku’ta. Ostatni raz w 2017 drużyna dowodzona przez Borysa Jasieckiego zajęła drugie miejsce i po raz pierwszy w historii Polski awansowała do elity najlepszych 10 państw Europy. W 2018 Polskę reprezentowała drużyna z Katowic, która spadła z powrotem do Dywizji B. Drużyna w składzie Borys Jasiecki (skip), Konrad Stych (vice skip), Krzystof Domin, Bartosz Łobaza wspierana przez rezerwowego Kaspra Kneblocha swoją rywalizację rozpocznie w sobotę o godzinie 15:00 meczem przeciwko Białorusi. Męskie rozgrywki podzielone są na dwie ośmiozespołowe grupy, gdzie gra się systemem każdy z każdym, a następnie 3 najlepsze zespoły z każdej grupy rywalizują w fazie play-off. Dwoje finalistów uzyskuje awans do przyszłorocznych rozgrywek Dywizji A oraz do Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata. W drużynie z Sopotu występuję wałbrzyszanin Bartosz Łobaza, dla którego również będą to już czwarte ME. Bartosz pracuję również jako trener personalny w jednym z wałbrzyskich klubów fitness, a dzięki jego staraniom przy wielkiej pomocy Polskiej Federacji Klubów Curlingowych w Świdnicy 25 listopada o godzinie 20:00 odbędzie się trening otwarty w Curlingu!!!!

U kobiet w rozgrywkach występuje 10 zespołów i po fazie grupowej, 4 najlepsze rywalizują w fazie play-off. Drużyna z Polski wystąpi w składzie Marta Pluta (skip), Ewa Nogły, Adela Walczak (vice skip), Justyna Wojtas i Marta Świeszek.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group