Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Walim: Gminne inwestycje drogowe

Piątek, 28 listopada 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Walim: Walim: Gminne inwestycje drogowe
Droga gminna łącząca ul.T.Kościuszki z ul. Różaną w Walimiu
Fot. www.walim.pl
Miniony rok był dla gminy okresem wielu ważnych inwestycji, które dziś służą zarówno mieszkańcom jak i odwiedzającym turystom. Tegoroczna listopadowa aura, a przede wszystkim brak śniegu oraz mrozu, sprzyja realizacji kolejnym zadaniom.

Rozpoczęto odbudowę ok. 120 metrów bieżących drogi gminnej w Glinnie. Inwestycja ta finansowana jest z budżetu Gminy Walim. W realizacji znajduje się zadanie również realizowane ze środków własnych gminy, polegające na odbudowie drogi gminnej, łączącej ulicę Tadeusza Kościuszki z ulicą Różaną.

Dobiega końca odbudowa ok. 200 metrów bieżących drogi gminnej, prowadzącej do kościoła w Jugowicach, czyli ul. Brata Alberta. Dzięki skuteczności gminnych urzędników w pozyskiwaniu dodatkowych środków z budżetu państwa, zrealizowano inwestycję, przy 80% dofinansowaniu z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zakończono niezwykle istotne zadanie, polegające na budowie ok. 295 metrów bieżących chodnika, wraz z zatoką autobusową w przy ul. Głównej w Zagórzu Śląskim. Realizacja tej inwestycji była niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszego poruszania się zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających atrakcje. Środki finansowe na wykonanie tego zadania pochodziły z funduszu sołeckiego Zagórza Śląskiego oraz z budżetu Gminy Walim.

Wszystkie te inwestycje są ostatnimi zadaniami realizowanymi w tym roku kalendarzowym.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group