Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Walim i Stare Bogaczowice będą promować przedsiębiorczość

Sobota, 11 października 2014, 13:00
Autor: red
Dolnośląskie dzieci będą przedsiębiorcze. Zarząd Województwa Dolnośląskiego, chcąc promować postawy przedsiębiorcze i pobudzić do kreatywności dzieci, postanowił stworzyć program „Przedsiębiorcza klasa”.

W 2014 roku na ten cel zostanie przeznaczonych 300 tys. złotych. W Urzędzie Miasta w Bardzie oraz w Urzędzie Gminy w Walimiu zawartych zostało część umów z samorządami gminnymi. Umowy podpisał dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Celem projektu jest przygotowanie dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz pełnienia różnych ról zawodowych, a także promocja postaw przedsiębiorczych i pobudzenie kreatywności wśród dzieci w wieku szkolnym.
- Dostrzegając niską świadomość w zakresie przedsiębiorczości i wiążące się z tym problemy społeczno – gospodarcze, podjęliśmy decyzję o realizacji projektu skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjne związane z przedsiębiorczością wśród najmłodszych – powiedział dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa.

Szkoły będą realizowały działania metodą projektu edukacyjnego, który jest konkretnym przedsięwzięciem gospodarczym. Metoda ta pozwala na samodzielne poszukiwanie różnych źródeł wiedzy przez uczniów i budowanie na tej podstawie zasobów wiedzy niezbędnych do rozwiązania danego problemu.

Pomoc finansowa w formie dotacji celowej, w wysokości blisko 300 tys. zł, przekazana zostanie 15 gminom z regionu (Bystrzyca Kłodzka, Janowice Wielkie, Walim, Szczytna, Jeżów Sudecki, Stronie Śląskie, Stare Bogaczowice, Dzierżoniów, Bardo, Gryfów Śląski, Niemcza, Podgórzyn, Platerówka, Miłkowice, Malczyce).

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group