Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 4640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Walim i Wolin będą działać ramię w ramię

Czwartek, 9 sierpnia 2012, 11:51
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2012, 6:32
Autor: red
REGION, Walim: Walim i Wolin będą działać ramię w ramię
Fot. UG w Walimiu
Gminy Walim i Wolin podpisały porozumienie o współpracy na różnych płaszczyznach. Gminę Walim reprezentował wójt Adam Hausman i sekretarz gminy Aleksandra Ignaszak. Ze strony gminy Wolin w uroczystościach udział wzięła cała Rada Miejska z jej przewodniczącym Janem Frankowskim, burmistrzem Wolina Eugeniusze Jasiewiczem, jego zastępcą – Ryszardem Mrozem, sekretarzem gminy Stanisławem Łaszczem.

Ponadto swoją obecnością uroczystość zaszczycili goście zaprzyjaźnionych z Wolinem miast partnerskich - zastępca burmistrza Staffanstorp Eric Tabich, zastępca burmistrza Usedom Gert Wendlandt oraz znana dzieciom z Walimia - dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławie - Sylwestra Jagielska-Fajfer i Maria Wilczek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie.

Adam Hausman podkreślił duże znaczenie podpisanej umowy o współpracy, która jest potwierdzeniem już istniejących przyjaźni. Dodał, że kilkuletnia współpraca z Publicznym Gimnazjum w Sierosławiu daje szanse dzieciom oraz młodzieży obu gmin na miłe i pożyteczne spędzenie czasu wolnego od nauki. Burmistrz Wolina wyraził głębokie przekonanie, że z Walimiem Wolin będzie współpracować na wielu płaszczyznach, nie tylko urzędowych.

Wójt Adam Hausman wręczył na ręce burmistrza Wolina list do mieszkańców Gminy Wolin, w którym serdecznie zaprasza do odwiedzania naszej małej „krainy sowiogórskich tajemnic”, a także wyraża nadzieję, że współpraca pozwoli na wzajemne odkrywanie naszych regionów oraz sprzyjać będzie nawiązywaniu znajomości i przyjaźni. Wraz z listem przekazana została Sowa, symbolizująca Góry Sowie.

Po uroczystym podpisaniu umowy, zebrani udali się przed budynek Urzędu Miasta Wolin, gdzie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona temu wydarzeniu. Ostatnim punktem uroczystej sesji było wspólne zdjęcie przy drogowskazie gmin partnerskich Miasta Wolina, na którym również umieszczono kierunkowskaz do Walimia – 490 km. Całość uroczystości uświetniały występu chóru Julin, który kończył wykonanie swojego repertuaru gorącymi brawami.

Następnym etapem spotkań z Gminą Wolin, będzie uroczysta wymiana flag gminnych.

Aby przybliżyć gminę Wolin podajemy kilka informacji o naszym partnerze. Gmina Wolin położona jest w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Obejmuje obszar 327 km kw. wyspę Wolin oraz część leżącą na stałym lądzie - na wschód od rzeki Dziwny. Jak łatwo zauważyć, Gmina Wolin jest 4 razy większa od naszej gminy, Od północy granicę gminy Wolin wyznacza Morze Bałtyckie – niestety tylko albo aż 700 m, od południa Zalew Szczeciński. W centralnej części wyspy znajduje się Woliński Park Narodowy (z bogatą florą i fauną). Rejon ten charakteryzuje się łagodnym morskim klimatem, dużą ilością wód śródlądowych, znacznym zalesieniem (około - 22% powierzchni) i zróżnicowaną rzeźbą terenu.

Gmina Wolin jest jedną z większych gmin województwa zachodniopomorskiego. Przynależy do powiatu Kamień Pomorski. Sąsiaduje z gminami: Dziwnów, Kamień Pomorski, Golczewo, Przybiernów, Stepnica, Międzyzdroje. Wolin to miasto turystów, festiwali i wikingów, łączy w sobie wspaniałą historię oraz bogatą kulturę. Z Walimia prowadzi do Wolina droga szybkiego ruchu S3 kończąca się w Świnoujściu. Przy niej leży legendarna stolica wikingów - Jomsborg, dzisiejszy Wolin. Aktualnie w gminie Wolin jest 30 sołectw, w skład których wchodzi 55 miejscowościami.


www.walim.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group