Wałbrzych/REGION: Walim musiał się zmęczyć

Poniedziałek, 20 marca 2023, 9:18
Aktualizacja: 9:46
Lider z Walimia pokonał kolejną barierę w wyścigu o awans do klasy okręgowej.

KS Walim już na początek zmagań spotkał się z solidnym Szczytem Boguszów i miejscowi wygrali ten mecz 2-1. Do przerwy miejscowi prowadzili 1-0 po golu Adriana Krausa. W drugiej odsłonie gola wyrównującego dla Szczytu zdobył ich najlepszy strzelec Jarosław Maliszewski, ale kropkę nad i postawili liderzy z Walimia, którzy za sprawą celnej jedenastki Kamila Śmiałowskiego zainkasowali komplet punktów.

Mająca spore aspiracje Iskra Witków ograła na Podgórzu miejscowy zespół 4-0, choć do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po przerwie do siatki Podgórza dwukrotnie trafiał Bartosz Ogrodnik, a po razie Radosław Łatka i Filip Krupa.

Sporo krwi Herbapolowi Stanowice napsuli Czarni Wałbrzych, którzy przegrywali najpierw 0-2, by wyjść na prowadzenie 3-2, ale ostatecznie ulec rywalowi 3-5. Gole dla Czarnych zdobyli: Kamil Szarek, Patryk Marszałek i Marcel Grudziński.

Bez szans w starciu z solidną Wierzbianką był Górnik Gorce, który uległ 0-5 i nie poprawił swojej trudnej sytuacji w ligowej hierarchii.

Bardzo interesujący mecz obejrzeli kibice w Szcawnie-Zdroju, gdzie MKS podzielił się punktami z Zielonymi Mokrzeszów. MKS pokazał prawdziwy charakter, bo przegrywał najpierw 0-3, później 1-4, ale dzięki ambicji, doprowadził do remisu.

Rozkręca się na dobre Zagłębie Wałbrzych, które w Dziećmorowicach ograło pewnie 1-4 miejscowe Sudety i zgłosiło swój akces do włączenia się do walki o utrzymanie w klasie A. Zagłębie prowadziło po golu Wiktora Smoczka, ale Sudety tuż przed końcem pierwszej części wyrównały. W drugiej odsłonie trafiali już tylko gracze zielono-czarnych, a konkretnie Olaf Makowski i dwukrotnie Wiktor Smoczyk.

Bardzo cenną wygraną w kontekście walki o utrzymanie odniosła ekipa z Mieroszowa, która na wyjeździe pokonała rezerwy AKS-u Strzegom. Mieroszów przegrywał 1-0, ale po dwóch trafieniach Dominika Pacześnego na przerwę schodził w dobrych humorach przy stanie 1-2,. Później wydawało się, że Mieroszów pewnie wygra to spotkanie, bo zrobiło się 1-5 dla gości, ale w ostatnich kilkunastu minutach AKS zdobył 3 gole i był bardzo bliski doprowadzenia do remisu.

Włókniarz Głuszyca pewnie w Roztoczniku przy sztucznym oświetleniu pokonał miejscową Klubokawiarnię 0-4, ale zawodnicy z Głuszycy podkreślali, że długimi fragmentami niżej notowany rywal stawiał im dzielnie czoła. Gole dla Głuszycy zdobyli: Mateusz Chmielarz, Szymon Ręczkowski, Patrik Rangel Mendes oraz Wojciech Choiński.

Kolejka 17 - 18-19 marca:

Klubokawiarnia Roztocznik - Włókniarz Głuszyca 0-4
Podgórze Wałbrzych - Iskra Witków Śląski 0-4
Herbapol Stanowice - Czarni Wałbrzych 5-3
Wierzbianka Wierzbna - Górnik Gorce 5-0
KS Walim - Szczyt Boguszów 2-1
MKS Szczawno Zdrój - Zieloni Mokrzeszów 4-4
Sudety Dziećmorowice - Zagłębie Wałbrzych 1-4