Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Walimska Zimówka już w niedzielę

Piątek, 18 stycznia 2013, 16:14
Autor: red
REGION, Walim: Walimska Zimówka już w niedzielę
Fot. organizatorzy
Stowarzyszenie Sowiogórskie Horyzonty oraz Grupa Walim Rajdowy zapraszają na wyjątkowy konkurs jazdy samochodem.

Kierowcy amatorzy pojawią się na jednym z najciekawszych odcinków rajdowych w kraju. W niedzielę sprawdzą swoje umiejętności na trasie Walim – Przełęcz Walimska. Pasjonaci sportów motorowych przejadą przez słynne, walimskie patelnie. Poza sportowymi emocjami, nie zabraknie motoryzacyjnych perełek. Na trasę wyjadą 2 samochody z 400 konnymi silnikami. Jeden z nich to replika Subaru, którą Krzysztof Hołowczyc zdobył mistrzostwo Europy w 1997 roku. Konkurs organizowany jest przy wsparciu gminy Walim.

- Mamy nadzieję, że będzie to pierwsza impreza cyklu pod hasłem Walimska Zimówka – przyznaje komandor konkursu, Jarosław Dyszkiewicz. - Dla kierowców przygotowano 3,5 km trasę. Wyznaczony odcinek, każdy uczestnik będzie musiał pokonać 3-krotnie. Do ogólnego wyniku będzie liczyć się średnia ze wszystkich przejazdów. Na starcie pojawi się 60 załóg (wśród nich jedna dziewczyna w Hello Kitty Rally Team). Przejazdy zapoznawcze rozpoczną się o godzinie 10.30. Pierwsze starty liczone do klasyfikacji zaplanowano o 11.00. Samochody będą wyjeżdżać na trasę co minutę, zatem kibice na pewno nie będą się nudzić, oczekując na kolejny przejazd.

3,5 km odcinek jest kopią fragmentu odcinka specjalnego wyznaczanego w czasie Rajdu Elmont. To trudny technicznie odcinek, przygotowany na śliskiej kostce. Na dodatek stopień trudności wzrósł ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Kierowcy będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami – przyznaje szef zabezpieczenia, Waldemar Kołodziej. Walimskie patelnie są znane w całej Polsce, 4 załogi pokonają w niedzielę ponad 400 km, aby dojechać do Walimia specjalnie na tę imprezę.

Organizatorzy apelują do kibiców, aby ustawiali się tylko po wewnętrznych stronach zakrętów. Takie miejsca będą specjalnie wyznaczone. Pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez taśmy, którymi zostaną odgrodzone niebezpieczne miejsca. Bezpieczeństwa na trasie będą pilnować sędziowie.

Odcinek Walim – Przełęcz Walimska będzie od godziny 10.00 zamknięty. Kierowcy, którzy wjadą na tę trasę wcześniej, nie będą mogli wyjechać do godziny 17.00. Samochód najlepiej zaparkować przed próbą, organizatorzy wyznaczą specjalne parkingi. Wjazd na odcinek będzie blokować policja.

Walimska Zimówka to Konkursowa Jazda Samochodem. Jednak organizatorzy określili dodatkowe wymogi bezpieczeństwa. W konkursie mogą uczestniczyć tylko samochody wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, odpowiednie pasy i fotele. Każdy kierowca musi mieć przejechane minimum 3 KJSy.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group