Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3729
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Walimskie inwestycje drogowe

Czwartek, 1 czerwca 2017, 7:27
Autor: red
REGION, Walim: Walimskie inwestycje drogowe
Fot. UG Walim
Skuteczna walka o środki zewnętrzne i dobre planowanie budżetu przynoszą pozytywne skutki, gdyż z terenu gminy Walim nie znikają ekipy remontujące drogi, co pozytywnie wpływa na poprawę życia i estetykę gminy.

W Dziećmorowicach przy ul. Sienkiewicza od numeru 18 do 21 oraz przy posesji 43 wykonano nowe nawierzchnie na dwóch drogach gminnych. Prace polegały na położeniu nawierzchni asfaltowej na drogach dotychczas gruntowych. Środki na realizację tych inwestycji w wysokości ok. 119 tys. zł pochodziły w 100% z budżetu gminy Walim.

Rozpoczęto także niezwykle ważną inwestycję drogową, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców, korzystających z ulicy Długiej w Walimiu. Prace polegać będą na budowie ok. 160 mb chodnika wraz z wykonaniem odwodnienia. Zadanie to realizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, które współfinansuje tę inwestycję w kwocie ok. 20 tys. zł.

Z uwagi na poprawę estetyki miejsc do zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Walim, od zeszłego roku sukcesywnie trwają prace polegające na utwardzeniu kostką betonową oraz ogrodzeniu panelami drewnianymi “gniazd” recyklingu. W roku 2016 powstało 10 takich boksów, natomiast w roku bieżącym wykonano już 2 kolejne. Środki finansowe na tę inwestycję także pochodzą z budżetu gminy Walim.

W Glinnie natomiast zostanie wykonana nowa nawierzchnia na drodze gminnej. Stanie się tak za sprawą środków w wysokości ok. 32 tys. zł, pozyskanych z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group