Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wandale nie próżnują

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 września 2010, 13:19
Aktualizacja: 20:20
Autor: PAW
Tak wygląda wiata po aktach wandalizmu
Fot. ZDiK Wałbrzych
Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu kontynuuje wymianę wiat przystankowych, które uległy dewastacji. Niestety, liczba dewastacji jest zatrważająca.

Akcja prowadzona przez Dział Programowania Przewozów ZDiK ma na celu poprawienie estetyki infrastruktury przystankowej. Tylko w czasie wakacji pomalowanych zostało 25 wiat oraz dokonano remontów kapitalnych 6 wiat przystankowych. Pięć z nich odnowiono na głównym szlaku komunikacyjnym Śródmieście - Piaskowa Góra - Podzamcze:
1. ul. Wrocławska - WWSZiP,
2. ul. Wrocławska - WWSZiP,
3. ul. Armii Krajowej - politechnika,
4. ul. Armii Krajowej - politechnika,
5. ul. Kolejowa - stacja paliw Shell.

- To, co się czasem dzieje na przystankach autobusowych, woła o pomstę do nieba – mówi Jan Rularz. – Młodzież, zwłaszcza taka w wieku 12-15 lat, nie szanuje niczego.

Podobnego zdania jest Iwona Prychasz.
- Sama byłam świadkiem, jak grupa kilkunastoletnich wyrostków wybiła szybę na jednym z przystanków. Ludzie nie reagują na takie zachowanie, bo się po prostu boją.

Jak informuje ZDiK, remont kapitalny został również przeprowadzony na przystanku przy ul. Limanowskiego - porcelana. Niestety, w wyniku działań wandali po 2 dniach od remontu, wiata na przystanku przy ul. Armii Krajowej (politechnika) w kierunku Śródmieścia została już uszkodzona. Wybito dwie szyby, uszkodzono ławkę, zniszczono rozkłady jazdy.

W najbliższym czasie niektóre przystanki zostaną objęte monitoringiem. Może to spowoduje, że wandale przestaną dewastować wiaty?

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~@nonim 3-09-2010 14:45
I to jest właśnie wychowanie bezstresowe. Nawet klapsa dać nie można.
~ 3-09-2010 16:30
łamac rece i nogi
~JaCek 3-09-2010 20:22
Fakt,stan wiat w Wałbrzychu jest opłakany.Ale co zrobić gdy wymienione wiaty zostały postawione FATALNIE? ZDiK wymieniło prawie rok temu wiatę przy ul.Palisadowej.Tydzień po zakończeniu brukowania chodnika w tym miejscu.Efekt można do dziś oglądać na przystanku linii C koło Biedronki na Podzamczu. P A R T A C T W O !!! Podobnie wygląda wiata koło Lidla . Może autor artykułu przejedzie się z aparatem i kliknie kilka fotek ?!
~JaCek 3-09-2010 20:26
Ciekawe gdzie kursuje autobus " 1" ???Patrz fotka z okolic WWSZiP. Tego nawet pracownicy ZDiK nie wiedzą . Narzekać każdy potrafi .
~sztyrlic i henio 3-09-2010 22:39
Ludzieeeeeeeeeeeeeeee jakie wandale? toż te wiaty z żółtymi daszko ,,grzybkami" pamiętają jeszcze czasy dobrobytu wczesnego św. pamięci Gierka(Edziu fajny chłop w Wałbrzychu bywał) same się spierdzieliły i cud nad Pełcznicą że jeszcze konserwator zabytków nie wziął ich pod swoją opieką. Zlitujcie się ...we Wiedniu przystanki śpiewają!
~alo 4-09-2010 9:31
zgadzam się z JaCkiem -wiata na podzamczu przyPalisadowej do dziś nie jest wykończona - brak kilku kostek bruku - co to, zabrakło materiału? Potem kilka kostek dosztukowano i znowu zabrakło. Jest krzywo i brzydko. A poza tym poprzednia wiata była wielka, a obecna jest za mała, nie ma jak się schowac przed deszczem, jak kilka osób stoi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group