Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5141
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty gitarowe na Dworcu Miasto

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 15:30
Aktualizacja: Wtorek, 29 kwietnia 2014, 10:55
Autor: red.
Wałbrzych: Warsztaty gitarowe na Dworcu Miasto
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Dworcu PKP Wałbrzych Miasto odbyły się darmowe warsztaty gitarowe w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego, poprzedzającego Gitarowy Rekord Guinnessa – największą imprezę gitarową w Polsce. Warsztaty były nie lada gratką dla miłośników grania na gitarze.

Twórcą imprezy, która odbywa się już od 11 lat i z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jest Leszek Cichoński - czołowy polski gitarzysta. W warsztatach udział może wziąć każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania gry na gitarze. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczestnicy wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia, uzyskali też wiedzę na temat gry i artykulacji w bluesie i rocku. Warsztaty prowadził znany gitarzysta i kompozytor – Marek Waszczyński.

- Ta impreza z 11 letnią tradycją promuje granie na gitarze. Odkrywa w młodych ludziach pasje, odrywa ich od komputerów, pozwala wchodzić w interakcje z innymi ludźmi - zawiązują się znajomości, przyjaźnie i coś zupełnie innego niż oferuje wirtualny świat. Chcemy skupić wokół idei grania na gitarze jak największą liczbę osób. W Wałbrzychu jest to pierwsze spotkanie - powiedział Marek Waszczyński

Dodatkowo uczestnicy poznali utwory, które będą wykonywane podczas Thanks Jimi Festiwal – imprezy poświęconej Jimiemu Hendrixowi. Dzięki warsztatom uczestnicy mogli przygotować się do Gitarowego Rekordu Guinnessa – 1 maja na wrocławskim Rynku zostanie podjęta próba bicia rekordu z 2012 roku, kiedy to wspólnie utwór wykonało 7273 gitarzystów. Jednym z utworów, które będą wykonywane podczas tegorocznej próby będzie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i chwyty do tego właśnie utworu poznali uczestnicy wałbrzyskich warsztatów.

Wczorajsze warsztaty gitarowe na Dworcu Miasto były ostatnimi z cyklu warsztatów, obejmujących wybrane dworce kolejowe i salony sieci EMPIK w 9 miastach Polski. Partnerem wydarzenia były Polskie Koleje Państwowe S.A.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group