Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warto się poświęcić

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 10:24
Autor: JAZ
Wałbrzych: Warto się poświęcić
Fot. JAZ
"Dołącz do nas – zostań rodziną zastępczą" – pod takim hasłem od dłuższego czasu promowana jest idea zostania rodziną zastępczą. Pierwszy etap akcji promującej rodzicielstwo zastępcze zaczął się kilka miesięcy temu. Na terenie miasta mogliśmy zobaczyć reklamę zewnętrzną przy wykorzystaniu city lihgtów, bilboardów i plakatów.
- Rozpoczęliśmy także dystrybucję ulotek informacyjnych wśród mieszkańców naszego miasta przy aktywnym wsparciu członków Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego ,,Tu i Teraz”. Bardzo dziękujemy także Wałbrzyskiemu Centrum Sportowo-Rekreacyjnemu AQUA-ZDRÓJ Spółka z o.o. za pomoc przy obsłudze mobilnego bilboardu – mówią organizatorzy.

Wszystkie działania miały na celu zachęcenie do takiej formy działalności. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, przekonywali również, że każdy, kto zdecyduje się na taki krok, będzie mógł liczyć na pełne wsparcie z ich strony, jak i władz miasta. W tym celu przygotowano i zaprezentowano film promujący akcję, w trakcie którego dotychczasowe rodziny zastępcze pokazują ile radości może dać bycie takim rodzicem. Oczywiście niesie to za sobą wiele obowiązków i wyrzeczeń. Żeby zostać rodzicem zastępczym, trzeba też spełnić odpowiednie wymagania, ale wszyscy przekonują, że warto.

- Kandydaci na rodziny zastępcze uczestniczą w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Wszystkich chętnych do utworzenia rodziny zastępczej, do otwarcia swoich serc i drzwi, swoich domów dla naszych dzieci, zachęcamy do kontaktu z Działem Pieczy Zastępczej w Wałbrzychu - mówią pracownicy MOPS-u.

Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group