Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2668
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ważą się losy piłkarskiego Górnika

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:36
Aktualizacja: 6:57
Autor: PAW
Wałbrzych: Ważą się losy piłkarskiego Górnika
Tomasz Jakacki po dwóch latach sterowania klubem zrezygnował z funkcji prezesa
Fot. red
W ostatnich dniach w mediach lokalnych niemal bezustannie przewija się temat przyszłości piłkarskiego Górnika Wałbrzych.

Po tym, jak dotychczasowy prezes Tomasz Jakacki zrezygnował z tej funkcji, nie ma chętnego, który przejąłby stery i chciał uratować wałbrzyski klub przed upadkiem. Nie ma się co czarować, ale Jakacki (kierował klubem od czerwca 2014 roku) i jego współpracownicy nie potrafili wyciągnąć Górnika z kryzysu i zadłużenia. Nie dość, że klub spadł do III ligi, to podwoił zadłużenie względem wielu osób i instytucji.

Po rezygnacji Jakackiego i przy braku awansu do II ligi, wałbrzyscy futboliści stanęli pod ścianą. Większość piłkarzy już rozwiązała kontrakty i jest w poszukiwaniach nowych pracodawców, bowiem w Wałbrzychu zaproponowano im grę za miejskie kilkusetzłotowe stypendia, a na to zgodzi się zapewne tylko garstka piłkarzy.

Czy Górnik przystąpi do rozgrywek III ligi? To pytanie jest chyba teraz najczęściej zadawane przez kibiców biało-niebieskich. Niestety, ale wiele wskazuje, że jednak nie, bowiem nie ma chętnych do kierowania tym klubem. Wprawdzie prawdopodobnie jutro prezydent Roman Szełemej spotka się z piłkarzami i działaczami klubu, ale czy to spotkanie coś zmieni i znajdzie się grupa odważnych osób, którzy zechcą wspólnymi siłami wyciągnąć Górnika z zapaści i uratować ten zasłużony dla miasta klub?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group