Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Ważna rocznica

Wtorek, 12 listopada 2019, 8:21
Aktualizacja: Środa, 13 listopada 2019, 9:23
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Ważna rocznica
Fot. red.
W Jedlinie–Zdroju, podobnie jak w Wałbrzychu i w wielu miejscowościach naszego kraju odbyły się wczoraj uroczyste obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po Mszy Świętej w Kościele p.w. Trójcy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości przeszli pod Obelisk Miejski przy Urzędzie Miasta. Tam złożono kwiaty, a Burmistrz Leszek Orpel podkreślił wagę i znaczenie tego święta. Następnie w Kościele przy ulicy Jana Pawła II odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży jedlińskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka. Możliwe było też zwiedzanie nowo wyremontowanej kościelnej wieży z punktem widokowym i dwóch wystaw: „Jedlina-Zdrój …dawniej” i „Jedlina-Zdrój z lotu ptaka”.

Z okazji wczorajszego święta jedlińscy restauratorzy: Hotel Jedlinka, Zacisze Trzech Gór, Słodkie Sny, CieKawa, Oberża PRL, Bistro zWolna, Bar u Roksi i Kawiarenka Kuracyjna, przygotowali specjalne potrawy w ramach akcji "Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny". Wśród proponowanych dań znalazły się między innymi: ""Gęsina na Św. Marcina", "Rogal Świętomarciński", "Rozgrzewająca zupa z dyni", "Tarta Unijna", "Szarlotka dla Niepodległej", "Niepodległościowy Biało-Czerwony barszcz" czy "Polski Dorsz na Włoskiej Caponacie".

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group