Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4406
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Ważne deklaracje

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 11:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Ważne deklaracje
Fot. Miasto Kamienna Góra
Robocza wizyta marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego w Kamiennej Górze.
- Spotkaliśmy się w szerszym gronie. Obecni byli wójt Patryk Straus, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego Marek Obrębalski, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Hubert Papaj, pracownicy urzędu marszałkowskiego oraz mój zastępca Paweł Fryc - informuje burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

Rozmawiano przede wszystkim o funduszach unijnych dla Dolnego Śląska i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Omawiano także zagadnienia związane z rozwojem infrastruktury kolejowej i drogowej w rejonie Kamiennej Góry.

- Otrzymałem informacje, że trwa inwentaryzacja linii kolejowej Kamienna Góra – Kowary. Jej odbudowa może zacząć się na odcinku od Kamiennej Góry do Ogorzelca. To istotne, bo otwiera to możliwość wyprowadzenia transportu kruszywa z ul. Towarowej w Kamiennej Górze - kontynuuje burmistrz.

Rozmawiano też o zaangażowaniu Kamiennej Góry w projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oraz budowie łącznika drogi 367 z drogą S3 w Ptaszkowie. Trwa projektowanie jej przebiegu. Miasto Kamienna Góra otrzymała zapewnienie, że będzie uczestniczyć w konsultacjach dotyczących wariantów jej poprowadzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group