Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4422
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Ważny dla regionu łącznik

Środa, 18 maja 2022, 8:47
Aktualizacja: 8:56
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Ważny dla regionu łącznik
Fot. Miasto Kamienna Góra
Sprawa drogowego łącznika Kamiennej Góry z trasą S3 i wyprowadzenie przeładunku kamienia z ul. Towarowej to dwa tematy, które omawiał burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz podczas ostatniego spotkania z Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W rozmowach wziął też udział Radosław Wojtczak, członek zarządu spółki Kopalnia Ogorzelec.
- Jesteśmy na finiszu porozumienia związanego z dokumentacją projektową dla łącznika z drogą S3. Ustaliliśmy, że jej przygotowaniem zajmie się Urząd Marszałkowski, któremu podlega Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, a więc wyspecjalizowana instytucja. Zestaw projektów, uzgodnień środowiskowych i wszelkich innych dokumentów powinien być gotowy w ciągu 24 miesięcy - informuje Janusz Chodasewicz.

To dla miasta ogromna pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zupełnie pominęła problem skomunikowania Kamiennej Góry i Wałbrzycha z drogą S3.

Drugi temat to odbudowa linii kolejowej do Kowar, którą będzie realizował Urząd Marszałkowski. Ta inwestycja stwarza możliwość wyprowadzenia poza Kamienną Górę bocznicy przeładunku kamienia. Kopalnia Ogorzelec zamierza zrezygnować z transportowania samochodami urobku do miasta. Załadunek kamienia ma się odbywać na bocznicy w Ogorzelcu.

- Dlatego zabiegam, aby remont tej linii w pierwszej kolejności zaczął się od strony Kamiennej Góry w kierunku Ogorzelca - kontynuuje Chodasewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group