Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WBO rozdysponowany

Wtorek, 6 października 2020, 9:33
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 8:11
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: WBO rozdysponowany
Fot. UM Wałbrzych
WBO na 2021 rozstrzygnięty! Ogólna kwota Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 wynosiła aż 3.260.000 złotych, a do udziału w tegorocznej odsłonie budżetu zgłoszono sześć projektów.

Dwa z nich nie przeszły oceny merytorycznej, zatem wałbrzyszanie mieli możliwość głosowania na cztery projektu. Z racji tego, że ogólna wartość wszystkich czterech projektów nie przekroczyła ogólnej kwoty zaplanowanej na 2021, do realizacji wskazano wszystkie poddane głosowaniu projekty.

Projekty zakwalifikowane do realizacji:

- "Samochód dla strażaków - ludziom na ratunek" - 544 głosy - miejscem w którym będzie realizowane zadanie jesst Gmina Wałbrzych , zakupione pojazdy służyć będą wszystkim mieszkańcom miasta będącym w niebezpieczeństwie lub potrzebie. W ramach działań projektowych zamierzamy zakupić dla Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu cztery nowe samochody/ pojazdy służące bezpośredniemu wsparciu działań ratowniczo gaśniczych, wsparciu dowodzenia i kierowania działaniami PSP Wałbrzych .Planujemy zakupić : Samochód do przewozu ratowników oraz specjalistycznych grup ratowniczych typu Bus ,Samochód Lekki Operacyjny - kombi, Samochód Lekki Operacyjny - SUV 4x4 ,Samochód Lekki Rozpoznawczo Ratowniczy - Pickup 4x4. Wszystkie Pojazdy zakupione zostaną wraz z stosownym wyposażeniem ratowniczym - koszt 651 tys. 910 zł.

- "Koszary wojskowe, całe sportowe" - 200 głosów - zgodnie z założeniem ujętym w zał. formularza na działce pomiędzy ulicami Słoneczna a Królewiecką w dzielnicy Gaj planuje się powstanie terenu rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych, wraz z doprowadzeniem drogi dojazdowej. Na terenie rekreacyjnym znajdziemy m/in strefę zieloną przeznaczoną do zabaw, gier, festynów i zawodów sportowych. W pobliżu strefy zielonej będzie znajdować się wiata biesiadowa z zbiornikami na deszczówkę. Pas zieleni, będzie posiadał ogrodzenie i piłko-chwyty. W strefie czerwonej dzieci dorośli będą mieli do dyspozycji park "Street Workout- zestaw kilkunastu drążków do ćwiczeń własną wagą ciała. W strefie niebieskiej znajdzie się druga w Polsce, a pierwsza w Wałbrzychu siłownia z regulowanym obciążeniem, siedem atlasów do ćwiczeń spełniających oczekiwania sportowców początkujących, jak i profesjonalnych.

Strefa różowa w całości dedykowana jest najmłodszym. Znajdziemy w niej m/in plac zabaw linowy, piramidę linową, kompleks zjeżdżalni, zestaw sprawnościowy, tyrolkę i trampoliny. Ostatnim etapem jest strefa pomarańczowa. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i odwiecznym problemem z przemieszczaniem się po odcinku między ul. Słoneczną a Królewiecką, planuje się utworzenie drogi dojazdowej asfaltowej w miejsce szutrowej i powstanie parkingu dla samochodów - koszt 651 tys. 374 zł.

- "Rewitalizacja podwójnego boiska do siatkówki plażowej" - 211 głosów - WAŁBRZYCH UL. BLANKOWA NA PRZECIW BUDYNKU 34-42. W związku z rewitalizacją podwójnego boiska do siatkówki plażowej należy zdemontować stare ogrodzenie a także usunąć część piachu i stare słupki. Wokół boisk zerwać podłoże. Postawić nowe ogrodzenie dookoła boisk wraz z dwoma furtkami wejściowymi. Za boiskami należy wykonać piłko chwyty o wysokości 6 m na długości 25 m z każdej strony. Zamontować cztery słupki na boiskach ,po bokach zamontować trzy ławki z każdej strony i po jednym śmietniku między ławkami. Całość terenu wysypać piachem przeznaczonym do plażówki - koszt 450 tys. zł.

- "Nasze osiedle - remont chodników" - 286 głosów - projekt umiejscowiony jest w dzielnicy Rusinowa na Osiedlu Górniczym przy nieruchomościach o numerach 7,9,11,13,15,17,19,21,23,25,27,24,26,28,30,32,34,36,42,44,46,48,50 w Wałbrzychu. W proponowany projekcie zostaną wyremontowane chodniki, które wykonane będą z kostki betonowej o grubości 6 cm z nową podbudową i krawężnikami, wykonane zostanie odprowadzenie wody deszczowej betonowymi korytami przy nieruchomości Osiedle Górnicze 24-28 w Wałbrzychu. Przy remoncie chodników projekt zakłada remont lub wymianę zejść schodowych przy nieruchomościach Osiedle Górnicze 21, 30 ,34,36,42,46,48. Projekt zakłada remont muru oporowego polegający na oczyszczeniu, uzupełnieniu ubytków oraz wykonaniu nowego spoinowania bloków kamiennych, z których wykonany jest mur oporowy. Na całej długości muru oporowego zostaną wykonane nowe balustrady stalowe zabezpieczające - koszt 586 tys. 404 zł.

Projekty odrzucone z powodu względów merytorycznych:

- "Wieża widokowa na Ptasiej Kopie"

- "Wałbrzych.tech-seria spotkań IT 2021".

Twoja reakcja na artykuł?

17
52%
Cieszy
5
15%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
6
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group