Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2892
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WBO – społeczny głos rozsądku

Wtorek, 31 marca 2020, 10:15
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2020, 8:00
Autor: red
Wałbrzych: WBO – społeczny głos rozsądku
Fot. organizatorzy
Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tym, że ogłoszona została kolejna edycja Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Napisał do nas działacz społeczny Wacław Kwieciński, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Warto podkreślić, że to na barkach lokalnych działaczy społecznych spoczywa organizowanie spotkań w celu wyłonienia propozycji dla dzielnicy. Jak w dobie epidemii spotykać się i organizować spotkania? Jest to zabronione. Później trzeba iść po mieszkańcach i zbierać podpisy za nowym projektem. Jak to zrobić gdy nie wiadomo kiedy epidemia się skończy? Nikt nie będzie narażać zdrowia i być może czyjegoś życia w celu zebrania dużej ilości podpisów.
- Jako wałbrzyski działacz społeczny chciałbym w kilku słowach odnieść się do informacji o nowej edycji Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego.Cieszy nas fakt kolejnej edycji Budżetu, lecz ten rok jest inny. Postępująca pandemia wirusa nie zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Nie zachęca również fakt, że wygrane projekty Budżetu z wcześniejszych lat do dziś nie zostały zrealizowane. Dla przykładu na realizację wciąż czeka zwycięski projekt z roku 2017 dotyczący remontu drogi gminnej - około 150 metrów - prowadzącej do cmentarza w dzielnicy Poniatów. Aktualnie jest to ulica Sybiraków. Myślę, że lepiej byłoby pieniądze z tegorocznej edycji przeznaczyć na realizację wszystkich projektów z wcześniejszych lat, na które czekają mieszkańcy w swoich dzielnicach. Mam nadzieję, że w obecnej sytuacji epidemii radni wałbrzyscy zdecydują o tym, by nie przeprowadzać w tym roku nowej edycji, tylko na dokończeniu niezrealizowanych jeszcze projektów. Nadmiar środków proponuję przeznaczyć na pomoc służbie zdrowia i upadającym przedsiębiorstwom. Wszystkim życzę dobrego zdrowia - pisze Wacław Kwieciński.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group