Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śl.: Wędkarze rywalizowali w Zagórzu Śląskim

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 13:52
Autor: red
REGION, Zagórze Śl.: Wędkarze rywalizowali w Zagórzu Śląskim
Fot. PZW Okręg Wałbrzych
W Zagórzu Śląskim odbyły się pierwsze zawody Dolnośląskiej Ligi Spławikowej.

W zawodach uczestniczyło 17 drużyn dwuosobowych.

Pogoda tego dnia przywitała zawodników deszczem, mimo tego wszystkie z zapisanych drużyn stawiły się na zawody. Ustalono podział na dwa sektory - pierwszy z nich mieścił się na tzw. „Dzikiej Plaży”- sektor A i tam usadzono 9 drużyn, natomiast drugi na tzw. „Słonecznej”- sektor B i tam znajdowało się 8 drużyn. Sędziami zawodów byli Andrzej Czop oraz Waldemar Szywała. Ryby dopisywały od samego początku, jednak w sektorze B było ich zdecydowanie mniej. Rybą dominującą tego dnia była płotka pomiędzy 50 a 150 pkt., natomiast przyłowami były pojedyncze okonie i jazie, a także leszczyki w granicach 25 cm, które niestety trzeba było wypuścić do wody, ponieważ wymiar obowiązujący na zbiorniku Lubachowskim to 30 cm.

O godzinie drugiej przystąpiono do ważenia ryb. Łącznie w zawodach 33 zawodników i 1 zawodniczka złowili 111,630 kg. ryb.
Po zważeniu i podliczeniu wyników przystąpiono do wręczenia upominków od sponsorów oraz nagrodzono zwycięzców. Na początek rozlosowano nagrody od Firmy MATSFISHING, która ufundowała zanęty oraz kleje wędkarskie, którymi nagrodzone zostały trzy drużyny. Następnie rozlosowano zanęty i dodatki wędkarskie ufundowane przez firmę STIL, a także przeczytano list od Michała Leśniowolskiego. Na koniec rozlosowano zestawy spławików wędkarskich i żyłek, które otrzymaliśmy od firmy BALSAX z Kłodzka. Również nagrodzono drużynę, która miała najmniejszą wagę ryb, a była nią TKKF WOŁÓW z dedykacją na butelce, jaką wykonał Ireneusz Opaliński. Następnie przystąpiono dekoracji najlepszych drużyn. Pierwsze miejsce zajęli Paweł Dawiec i Ireneusz Opaliński BI KOLOR z wynikiem 13080 pkt. Drugie miejsce Rafał Bielewicz i Mateusz Braun Fiume Wrocław z wynikiem 9720 pkt. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Dubikowi oraz Jankowi Szydełko TEAM WYCZYN-WAŁBRZYCH.PL z wynikiem 12030 pkt. Również nagrodzono zwycięzców indywidualnych zawodów, którzy otrzymali puchary ufundowane przez firmę BI KOLOR ze Świdnicy. Pierwsze miejsce otrzymało również pokrowiec na odległościówki firmy Browning ufundowany przez sklep zoologiczno- wędkarski GEKON-EXPERT z Wałbrzycha.

1-miejsce Ireneusz Opaliński 7290 pkt.- sektor A
2-miejsce Rafał Bielewicz 5740 pkt.- sektor B
3-miejsce Mateusz Dubik 7120 pkt.- sektor A

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group