• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:00
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3137
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Weekend Szlachetnej Paczki w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 11 grudnia 2018, 9:26
Autor: red
Fot. organizatorzy
W dniach 8–9 grudnia w całej Polsce miał miejsce Finał Szlachetnej Paczki – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która od ponad 17 lat zmienia życie wielu ludzi.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki działali również w Boguszowie-Gorcach, a ich bazą i jednocześnie magazynem Szlachetnej Paczki było Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”.

Boguszowska drużyna Szlachetnej Paczki połączyła z darczyńcami 20 rodzin. Obdarowani to ludzie starsi, samotni, niepełnosprawni, ale także rodziny z dziećmi lub osoby, które doświadczyły różnych, przykrych zdarzeń losowych. Potrzeby tych rodzin były bardzo różne, od żywności przez ubrania, pościel, ręczniki oraz meble. Poszukiwany był również sprzęt rehabilitacyjny, a także urządzenia AGD (pralki, kuchenki, czajniki, lodówki), a nawet opał. Wszystkie te potrzeby udało się zrealizować, można więc śmiało powiedzieć, że weekend Szlachetnej Paczki w Boguszowie-Gorcach upłynął pod znakiem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości i świątecznych niespodzianek

Dzięki cudownym darczyńcom 20 boguszowskich rodzin otrzymało Szlachetne Paczki o łącznej wartość ponad 80 tysięcy zł.

Wśród Darczyńców były zarówno osoby prywatne, jak również firmy i stowarzyszenia, w tym m in. Polska Spółka Gazownictwa oddział Wałbrzych, My Benefit z Wrocławia, Ringer Axel Springer z Wrocławia, Stowarzyszenie Witold w Boguszowie-Gorcach, Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wałbrzychu, Wypożyczalnia Samochodów KANGOOR z Wrocławia oraz wiele osób prywatnych, anonimowych bohaterów, którzy sprawili, że w ten weekend spełniały się marzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group