Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój, Hradec Kralove: Weekend z tenisem

Wtorek, 15 marca 2011, 14:31
Aktualizacja: 14:33
Autor: MDvR
Szczawno Zdrój, Hradec Kralove: Weekend z tenisem
Fot. archiwum
Miniony weekend był niezwykle pracowity dla tenisistów MKS–u Szczawno Zdrój. W sobotę na szczawieńskim obiekcie odbyły się wewnętrzne Mistrzostwa Klubu chłopców i dziewcząt, w niedzielę coroczny turniej minitenisa noszący miano Mistrzostw Wałbrzycha organizowanych przez wałbrzyski OSIR. Do tego w czeskim Hradec Kralowe rozegrane zostały silnie obsadzone zawody w kategorii do lat 14.

Sobotni turniej w Szczawnie Zdroju odbywał się dwutorowo osobno dla chłopców i dla dziewcząt, ale oba w systemie grupowym gdzie rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się Natalia Kaczmarczyk przed Ewą Kundzicz i Nikolą Okopniak. W turnieju chłopców triumfował Kamil Grecki pokonując po zaciętym finale Daniela Derę. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Szmaj.

W niedzielnych Mistrzostwach Wałbrzycha na starcie zameldowało się aż 59 zawodników z całego Dolnego Śląska. MKS reprezentowany był w dużym bo aż 26-osobowym składzie. Nasi zawodnicy w każdej kategorii stawali na podium a w kategorii do lat 12 dziewcząt absolutnie zdominowali mistrzostwa. Najlepsza okazała się Nikola Okopniak, która pokonała w finale reprezentantkę Jeleniej Góry Natalię Lewińską, na trzeciej pozycji zawody zakończyła Natalia Kaczmarczyk (MKS), a na czwartej Natalia Owcarz również broniąca barw MKS-u.

W czeskim Hradec Kralove, na turnieju młodziczek zaprezentowała się Ola Rojek. Start był bardzo udany, bo Ola dotarła aż do ćwierćfinału imprezy głównej pokonując po drodze dwie wysoko notowane zawodniczki czeskie.

Więcej informacji dotyczących klubu na korty-szczawno.com.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group