Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5569
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wernisaż i trzecie urodziny Starej Kopalni

Piątek, 10 listopada 2017, 6:36
Aktualizacja: 14:45
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Wernisaż i trzecie urodziny Starej Kopalni
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Wernisaż wystawy Witolda Liszkowskiego „Struktury osobiste” uświetnił obchody trzecich urodzin Starej Kopalni.

- Bardzo się cieszę i dziękuję pani Annie Żabskiej, że mogę właśnie tutaj w Starej Kopalni wystawić swoje prace, bo tutaj jest doskonała przestrzeń wystawiennicza, której nie ma we w żadnym miejscu we Wrocławiu – powiedział artysta.

Na wystawę składa się kilkadziesiąt prac malarskich dużego formatu oraz instalacje fotograficzne z okresu lat 70. Wystawa potrwa do 28 listopada. Jej kuratorem jest Andrzej Mazur.

Przy okazji wernisażu odbyło się podsumowanie kolejnego roku działalności Starej Kopalni. 190 wydarzeń, 100 tys. turystów odwiedzających to miejsce w 2017 roku i 100% wzrost przychodu własnego w porównaniu do 2015 roku, tak w skrócie można opisać ostatni rok w Starej Kopalni.
- Dla nas rok rozpoczął się w grudniu, od obchodów II edycji Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016. Od tego czasu udało się zorganizować wiele wydarzeń, dla dzieci, młodzieży i dorosłych – mówili prowadzący uroczystość.

Wśród zorganizowanych wydarzeń były m.in. spotkanie z Grzegorzem Miecugowem, święto motoryzacyjne pt. „Moc maszyn”, Noc Muzeów, Dzień Dziecka, debiut wyjazdowego programu Onet Rano prowadzonego przez Jarosława Kuźniara, Wakacje dla Dzieci w Starej Kopalni, Koncert Cleo, Europejskie Dni Dziedzictwa oraz Dolnośląski Festiwal Kultury Żydowskiej. Działalność Starej Kopalni widoczna była również w całym mieście dzięki figurkom Gwarków, które w tym roku pojawiły się na terenie Wałbrzycha, a już w grudniu możemy spodziewać się kolejnych figurek.

Muzycznym przerywnikiem był występ pracownika Starej Kopalni, Pawła Ludwiczuka, który na scenie wystąpił wraz z żoną, córką i kolegą. Na zakończenie można było posmakować pysznego tortu urodzinowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group