Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wernisaż wystawy Małgorzaty Rzempowskiej–Skóry

Czwartek, 19 stycznia 2017, 6:39
Aktualizacja: 8:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wernisaż wystawy Małgorzaty Rzempowskiej–Skóry
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ulicy Słowackiego w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Rzempowskiej–Skóry – "Zaklęte w naturze".

Małgorzata Rzempowska-Skóra - Wałbrzyszanka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej maluje, rysuje, swoje dzieła tworzy również przy pomocy aerografu, co znacznie poszerza zakres wykonywanych prac. Wystawa „Zaklęte w naturze” stanowi przegląd dotychczasowej twórczości Małgorzaty Rzempowskiej - Skóry i zawiera 3 cykle prac, przedstawiających własną wizję natury artystki: "Obrazy mineralne", "Mandale" i "Baby jagi". Warto zauważyć, że każdy cykl został wykonany inną techniką.

Prace Małgorzaty Rzempowskiej-Skóry znalazły się na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach zarówno w Polsce jak i za granicą, wśród których warto wymienić „L'arte - lo sguardo dal nord” i „Barwy Polski w Rzymie” – wystawy artystów polskich w Rzymie, „Wokół natury” - wystawa zbiorowa w galerii Zum Pass w niemieckim Herzberg am Harz, czy „Obrazy mineralne” – wystawa indywidualna w Muzeum w Wałbrzychu. Obecną wystawę w BWA można oglądać do 23 lutego br.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group