Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4388
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wernisaż wystawy "Odkryj siebie" w BWA

Czwartek, 2 marca 2017, 9:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wernisaż wystawy "Odkryj siebie" w BWA
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzyskiej Galeria Sztuki BWA odbył się wernisaż wystawy ceramiki i assemblagu Anny Sztuckiej – "Odkryj siebie. Inspiracje wyjęte ze starej szafy i nie tylko".

Pochodząca z Wrocławia Anna Sztucka jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka tworzy dzieła ceramiczne, maluje obrazy, zajmuje się grafiką cyfrową, rzeźbą, tworzy też niezwykłe formy assemblage - trójwymiarowe kompozycje powstałe z połączenia gotowych materiałów i przedmiotów, takich jak na przykład drewno, metal i papier a zestawienie różnego rodzaju przedmiotów, z różnych materiałów, o różnej fakturze, różnych kształtach, w różnym wieku, daje wyjątkowo interesujące efekty. Artystka w swoich pracach przedstawia fascynację otaczającym nas światem, przedmiotami codziennego użytku, maszynami czy naturą.

Anna Sztucka brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Kanadzie, gdzie mieszkała długi czas i w Polsce. Wśród wystaw prac Anny Sztuckiej warto wymienić wystawę indywidualną Trzy Światy – jeden artysta w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, wystawę indywidualną Ceramika, assemblage, malarstwo w Galerii 44 w Świdnicy, wystawę grupową artystów międzynarodowych należących do grupy Electronic Avenue - Galleria Electronic Avenue w Vancouver w Kanadzie, wystawę grupową malarstwo - Francuskie w Centrum Kultury w Vancouver w Kanadzie, wystawę indywidualną Malarstwo – w Miejskiej Galerii Sztuki w New Westminster i w Centrum Kultury Port Moody w Kanadzie czy wystawę indywidualną Malarstwo – Polskie Towarzystwo Zgoda w Vancouver w Kanadzie.

Wystawę można oglądać do 6 kwietnia w siedzibie Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ulicy Słowackiego 26.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group