Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wiatr dał się nam we znaki

Piątek, 24 lutego 2017, 13:00
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
powiat wałbrzyski: Wiatr dał się nam we znaki
Fot. red
W ostatnich kilkunastu godzinach w powiecie wałbrzyskim nasiliły się wiatry. Służby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego są w pełnej gotowości.

W związku z panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi - wiatr umiarkowany i dość silny - w Grzędach w gminie Czarny Bór na drogę powiatową przewróciło się drzewo. Zadysponowana w to miejsce jednostka OSP usunęła zagrożenie. Wiatr powalił również drzewo na drogę na trasie Jaczków – Gostków – tu również jednostki OSP usuwają zagrożenie. W innych miejscowościach powiatu obecnie nie odnotowano większych zdarzeń. Wszystkie zgłoszenia o zagrożeniach są weryfikowane i neutralizowane na bieżąco.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy- PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO zapowiada, że od godz. 10:00 dnia 24.02.2017 do godz. 07:30 dnia 25.02.2017: w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, wystąpi przed południem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, w drugiej połowie nocy na ogół słaby, zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, od zachodu regionu przechodzące w przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C, wystąpi przed południem. Wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 40 km/h), w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, w drugiej połowie nocy na ogół słaby, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Spadek temperatury od -5°C rano do -10°C w nocy. Wiatr o prędkości od 105 km/h do 120 km/h, po południu słabnący do 60 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

od godz. 07:30 dnia 25.02.2017 do godz. 07:30 dnia 26.02.2017:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W drugiej połowie nocy postępujące od północnego zachodu województwa opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0°C do 1°C.Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) wzrost temperatury od -11°C rano do -1°C w drugiej połowie nocy. Wiatr silny, północno-zachodni, przed południem skręcający na południowo-zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group