Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5103
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wideorelacja ze sprzątania

Środa, 25 sierpnia 2021, 13:37
Aktualizacja: 14:38
Autor: red
REGION: Wideorelacja ze sprzątania
Fot. użyczone
– Szlaki czyste, ale mimo to zebraliśmy kilkanaście worków śmieci – podsumowuje wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Od stycznia przeszedł i posprzątał już ponad pół tysiąca km szlaków w ramach comiesięcznych etapów Górskiej Odysei. W akcji zawsze, niezależnie od pogody, pomagają wspaniali wolontariusze – tym razem okoliczni mieszkańcy, turyści odpoczywający w Górach Sowich, leśnicy z Nadleśnictw w Wałbrzychu, Bardzie Śląskim, Świdnicy i Jurgowie oraz ekipa schroniska Zygmuntówka. Był też niezawodny Paweł Siodłak z akcji Czysty Wałbrzych i Pan Przewodnik z akcji Polska Górom. – Dzięki takim ludziom przepiękne szlaki stają się przepiękne do potęgi n-tej! – cieszy się ekolog.

W dniach 20-21 sierpnia w ramach 8. etapu Górskiej Odysei Dominik i jego ekodrużyna zachwycali się widokami w Górach Bardzkich i Sowich. Pokonali trasę z Barda do Przełęczy Jugowskiej. 21 sierpnia odbyło się wielkie sprzątanie Przełęczy Jugowskiej. - Zgodnie z zapowiedzią nie przepuściliśmy żadnemu śmieciorowi. Wszyscy z determinacją walczyliśmy o czystsze szlaki. Wszystko, co nie powinno tam być, trafiło do worków - podkreśla ekolog.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
4
57%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group