• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 5:43
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2307
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Więcej autobusów dla mieszkańców powiatu

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 31 stycznia 2014, 6:25
Autor: red
Fot. użyczone
Połączenia komunikacyjne między Wałbrzychem i Starymi Bogaczowicami było tematem spotkania, które odbyli starosta wałbrzyski Józef Piksa i wójt gminy Leszek Świętalski.

Podejmując dyskusję o polityce komunikacyjnej na terenie powiatu, Starostwo Powiatowe zamierza wesprzeć gminy w rozwoju komunikacji miejskiej na naszym terenie. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z włodarzami gmin z terenu naszego powiatu, w celu wypracowania najskuteczniejszego i najbardziej przyjaznego dla pasażerów systemu komunikacji .
– Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy naszego powiatu mogli w łatwy sposób dotrzeć do stolicy Aglomeracji czyli Wałbrzycha, w której się uczą, pracują i często chodzą do kina, teatru, na basen i korzystają z innych rozrywek. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby w jak największej liczbie gmin na ulicach pojawiły się autobusy nowoczesne, sprawne i przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych – mówi starosta wałbrzyski, Józef Piksa.

W jednym ze spotkań konsultacyjnych w tym temacie wzięli udział wójt Starych Bogaczowic Leszek Świętalski i jego zastępca Leszek Rabiniak, którzy zasygnalizowali staroście wałbrzyskiemu problemy, jakie mieszkańcy ich gminy zgłaszają władzom gminy. Chodzi o prywatnego przewoźnika, który obsługuje połączenie między Wałbrzychem a Starymi Bogaczowicami i według władz gminy nie stosuje się do rozkładu jazdy i często nie zatrzymuje się na wyznaczonych przystankach. Włodarze poruszyli kwestię organizatora przewozów, jak najlepszego skomunikowania gmin oraz planów na przyszłość .

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Gosia! 31-01-2014 9:05
Czy pod uwagę wzięto Dziećmorowice. Chętniej widzielibyśmy autobus niż prywatnego przweożnika, bo lepiej byłoby dla osób starszych i mam z małymi dziećmi w wózkach
~jakub 31-01-2014 10:27
Zlikwidować ostatecznie te prywatne BUSA - przecież jest to wielkie nieporozumienie . Jakim taborem oni dysponują, czy do takiego BUSA może wsiąść osoba na wózku inwalidzkim , kobieta z wózkiem z dzieckiem. Dodatkowo ci kierowcy tych pojazdów zachowują się na drogach jak " Królowie astrachańskich szos " przepisy drogowe to dla nich nie istnieją, podczas jazdy z pasażerami jeżdża tak jakby wozili ziemniaki. A już osobna sprawa to zabieranie ponad stan ludzi .
~Walim 31-01-2014 14:43
My tez chcemy autobusów ale Wójt ma to gdzieś bo radny powiatu trzyma łapę i pilnuje własnego interesu.
~ja 31-01-2014 15:37
Tekst dotyczy STB, a Wy piszecie o Walimiu itp, W STB jest bardzo duży problem z dojazdami. Napiszcie do Waszych władz gmin i niech rozmawiają ze Starostą. Wój STB ma Wam to załatwić? Mieszkańcy pisali skargi stąd temat na tapecie.
~ 31-01-2014 23:17
jak chcecie mieć porządne autobusy to nie do wójtów ani starosty tylko do szelemeja ale wielkie STB kiedyś było przeciwko aglomeracji Wałbrzyskiej wiec nic z tego szełemej jest pamiętliwy predzej wałbrzyskie autobusy pojada do Bydgoszczy
~sam 1-02-2014 10:41
A Głuszyca?Liczymy na pomoc.Chcemy dojeżdżać bezpiecznie i godnie.Jeżeli Jedlina Zdrój to dlazcego nie Głusztca?Prosimy odpowiednie władze.A policja nie wie jak jeżdżą ludzie tymi nyskami i jakimi?Ludzie rano siedzą nie raz na desce rozdzielczej.Dokąd tak można.Z osiedla z Głuszycy nie raz nie można wsiąść bo jest tak upchane ludżmi oczywiście.Gdzie bezpieczeństwo.Młodzież do Wałbrzycha chce jeżdzić też ze zniżką taką jak ma młodzież z Jedliny Zdroju.Chcą jeżdzić w godnych warunkach i bezpiecznie,Niepełnosprawni ,rodzice z dziećmi na wózkach są bez możliwości dojazdu.Prosimy o pomoc.Mamy dość nysek i tych sfatygowanych prywatnych autobusów.
~olaf 1-02-2014 14:46
Do Walimia autobusy - dość tych nysek i pyszałkowatych kierowców!!
~ktośtam 1-02-2014 18:42
Do takiego busa to strach wsiadac. Niewiadomo kiedy sie rozleci. Matki z wózkami nie mają możliwości jazdy takim busikiem. Porządny duży autobus to co innego. Takich chcemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group