Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej konduktorów w wałbrzyskich autobusach

Wtorek, 5 lutego 2013, 10:20
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Więcej konduktorów w wałbrzyskich autobusach
Fot. PAW
Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta kontynuuje pilotażowy program „Konduktor”. Oznacza to, że zwiększy się liczby konduktorów w autobusach komunikacji miejskiej w Wałbrzychu.

Od 1 lutego 2013 roku blisko 50 konduktorów sprzedaje i kontroluje bilety. Zadania te realizowane są, zarówno w godzinach szczytów komunikacyjnych, jak i poza zwiększonym ruchem pasażerskim. Do ich obowiązków należy m.in. sprzedaż biletów, pomoc podróżnym, informowanie pasażerów, kontrola biletów, dbanie o ład i porządek w autobusie oraz wizerunek miasta i komunikacji miejskiej. Ponadto konduktorzy mają za zadanie stworzenie atmosfery komfortu, bezpieczeństwa i życzliwości w autobusach miejskich.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w celu zachowania porządku, konduktorzy współpracują ze strażą miejską i policją, co wpływa w znacznym stopniu na poprawę poczucia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów.

Wszyscy konduktorzy odbyli szkolenia merytoryczne i BHP, jak również z zakresu psychologii komunikacji i sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ponadto zostali poinformowani o prawnych aspektach wykonywanego zlecenia przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

www.zdkium.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group