Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej łóżek

Czwartek, 19 września 2019, 17:22
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2019, 8:49
Autor: JAZ
Wałbrzych: Więcej łóżek
Fot. JAZ
Wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II wzbogaci się o 6 nowych miejsc, których utrzymanie będzie rocznie kosztować około 720 tysięcy złotych.

W związku z tym, że miejsca opłacane będą również w ostatnich miesiącach obecnego roku, kontrakt Hospicjum z Narodowym Funduszem Zdrowia opiewać będzie na kwotę 900 tysięcy złotych.
- To szczególny dzień. Do tej pory mieliśmy w Hospicjum 12 łóżek finansowanych przez NFZ. Pozostałe były łóżkami określanymi mianem nadwykonania. Dzisiejsze porozumienie daje nam bufor bezpieczeństwa. Nie będziemy musieli bać się, że coś nas przerośnie. Te łóżka są już opłacone, to zaś sprawi, że spokojnie możemy myśleć o rozbudowie Hospicjum – mówi szefowa Hospicjum Renata Wierzbicka.

Dyrektor wrocławskiego oddziału NFZ Łukasz Sendecki zaznaczył, że prośba o dofinansowanie wałbrzyskiego Hospicjum została pozytywnie zaopiniowana, między innymi ze względu na swoją infrastrukturę, lokalizację czy szeroki zakres świadczenia usług.
- Do końca bieżącego roku na utrzymanie tychże nowych miejsc, Hospicjum otrzyma 180 tysięcy złotych. W przyszłym roku kolejne 720 tysięcy – mówi Łukasz Sendecki

Ma to być początek do większej rozbudowy Hospicjum, które pozwoli placówce na jeszcze większą pomoc osobom potrzebującym takiego wsparcia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group