Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3251
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej miejsc w przedszkolu na Podzamczu

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 10:48
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Wałbrzych: Więcej miejsc w przedszkolu na Podzamczu
Fot. red
Z dniem 1 września 2019 roku Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej tworzy wraz z Publiczną Szkołą Podstawową Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu, również przy ul. Grodzkiej, Zespół Szkolno–Przedszkolny Nr 6 w Wałbrzychu.

Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe, organ prowadzący szkołę podstawową, w której zorganizowano oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne, może przekształcić ten oddział przedszkolny lub te oddziały przedszkolne w przedszkole. Przedszkole utworzone zgodnie z ust. 1, tworzy zespół ze szkołą podstawową, w której dotychczas działały oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne. Przepis ten jest regulacją szczególną, dotyczącą zasad postępowania w przypadku, gdy organ prowadzący chce przekształcić działający w szkole oddział przedszkolny w przedszkole tworzące zespół ze szkołą, w której dotychczas oddział ten był utworzony.
- Celem powyższego przekształcenia jest zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego. W przypadku przekształcenia, o którym mowa wyżej, dyrektor szkoły podstawowej, w której dotychczas działały oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne, staje się dyrektorem zespołu, do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora szkoły podstawowej.
Przekształcenie nie zmniejszy stanu zatrudnienia kadry pedagogicznej i niepedagogicznej - tłumaczą inicjatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group