Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieczór z miłością

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 czerwca 2010, 12:58
Aktualizacja: 12:59
Autor: MS
Publiczność w sali Civitas Christiana
Fot. Magdalena Sakowska
W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” książański teatr William–Es zapoczątkował cykl wieczorów z muzyką i poezją, a rozpoczęli najciekawiej, jak można było, czyli od poezji miłosnej.

Przed publicznością wystąpił Zygmunt Koziołek, prezentujący oprawę muzyczną oraz aktorskie małżeństwo, Danuta Gołdon i Robert Delegiewicz, którzy na przemian czytali poezje, wpadając często w dialog miłosny, który w ich wykonaniu brzmiał bardzo przekonująco. Przy zmieniających się jak barwy miłości barwach świateł oboje zadawali sobie odwieczne pytania: „Jak nazwać cię mam?”, „Powiedz mi, jak mnie kochasz?”, prosili „Mów do mnie jeszcze...” i wołali „Precz z mej pamięci!” – bo znalazło się w tym zestawie poetyckim miejsce i na sielankę, i na dramat, na chruśniak malinowy i inne miłosne środowiska, na niepewność i zapewnienia, że między nami nic nie było. Zdjęcia kapliczek przydrożnych na ścianach przypominały o tym, że należy się pośpieszyć z miłością.

Była to klasyka w dobrym znaczeniu tego słowa: Mickiewicz, Słowacki, Kochanowski, Leśmian, Gałczyński, Pawlikowska-Jasnorzewska, Przerwa-Tetmajer, Norwid, Zegadłowicz. Były i wiele mówiące motywy muzyczne: z „Titanica”, z „Love Story”, z „Ojca chrzestnego” i „IX wrót”. Robert Delegiewicz grał na skrzypcach. Publiczność siedziała w milczeniu.

- Dziękuję państwu, że udało wam się zatrzymać nas na chwilę – pożegnała artystów gospodyni miejsca, Anna Adamkiewicz.

Rzeczywiście można się było na moment wyłączyć i pomarzyć o innej, mniej drapieżnej rzeczywistości. Następne spotkanie już w sierpniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group