Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1376
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieczory kina plenerowego

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 sierpnia 2013, 6:25
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2013, 10:23
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w Amfiteatrze STYK w Wałbrzychu rozpoczęły się wieczory kina plenerowego, podczas których będzie można zobaczyć najciekawsze produkcje konkursu „Sąsiedzi – jak to jest przy granicy?”. Organizatorem imprezy jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Adalbertinum z Hradec Králové.

Do udziału w tym polsko-czeskim konkursie na amatorską produkcję filmu offowego zaproszeni zostali adepci sztuki filmowej, mający do przedstawienia własną artystyczną wizję świata i narzuconego tematu. Podczas czterech piątkowych spotkań oprócz najciekawszych filmów konkursowych zobaczyć będzie można też czeskie filmy takie jak między innymi „Guzikowcy”, „Jedna ręka nie klaszcze”, „Na złamanie karku” czy „Wycieczkowicze”.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystej gali, która odbędzie się 23 sierpnia. Wtedy też zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni. Będzie również możliwość spotkania z twórcami najlepszych produkcji filmu offowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Przeczpospolita Polska 2007-2013, oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group