Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Wiedzą, że potrafią

Wtorek, 22 listopada 2011, 14:48
Aktualizacja: 14:51
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Wiedzą, że potrafią
Fot. Magdalena Zywar
W środę 30 listopada o godzinie 11.00 w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000 odbędzie się uroczyste zakończenie kursu „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych i podstawami obsługi komputera”, w którym uczestniczy 6 panów, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie–Gorcach.

To drugi w tym roku kurs zawodowy realizowany w ramach projektu systemowego „Wiem, że potrafię”, prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wiosną w ramach tego projektu Fundacja Wałbrzych 2000 przeszkoliła 10 pań na kursie „Kasjer-sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i podstawami obsługi komputera”, a teraz kończy szkolenie panów magazynierów.

Trwający 2 miesiące kurs „Magazyniera” obejmował następujące zagadnienia: gospodarka magazynowa, podstawy obsługi komputera, obsługa programów komputerowych w zakresie pracy magazynu, obsługa wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowych. Po pomyślnie zdanych egzaminach, uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie uprawniające ich do pracy w charakterze operatora wózków jezdniowych oraz certyfikat ukończenia kursu magazyniera.
- To dla nas duża satysfakcja - mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000. - W ten sposób mogliśmy przyczynić się do aktywizacji zawodowej kolejnej grupy osób poszukujących pracy. Nasza współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach trwa już ładnych parę lat i przynosi wymierne efekty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się pozyskać kolejne fundusze z UE na bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group